Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
4.-7.10. 2022

Mezinárodní strojírenský veletrh

MINT: Specialista pro utahování šroubových spojů

 

Po odeznění palčivých problémů s nedostatkem zejména chipů a dalších dílů pro montáž čeká na výrobce (nejen) v automobilovém průmyslu velká výzva – uspokojit zákazníky a dodat objednaný vůz v co nejkratší době.

Již nyní se ukazuje, že zkrácení montážního času na minimum bude jedno z nepostradatelných řešení. Pro tento úkol je však nezbytné použít výrobní prostředky, které dovedou zkrátit takt výrobní linky. Společnost MINT Power Tools, jako dodavatel průmyslového nářadí pro utahování šroubových spojů, se soustřeďuje na sortiment hydropulzních utahováků od japonského výrobce URYU Seisaku, Ltd. se sídlem v Ósace. Ten navrhuje a vyrábí průmyslové nářadí již více jak 100 let a stal se světovým průkopníkem hydropulzního nářadí.

Hydropulzní utahovák s vypínáním řady BP-T v aku provedení

Hydropulzní nářadí utahuje šroubové spoje pomocí krátkých hydraulických pulzů. Proto nevykazuje skoro žádnou reakční sílu a lze ho ovládat pouze jednou rukou. Ani při vysokých utahovacích momentech není zapotřebí žádných opěr anebo reakčních ramen. Svými vlastnostmi přináší tak hydropulzní utahovák jednoznačné výhody do montážního procesu, co se týká produktivity, ergonomie a spolehlivosti. Montážní časy se tím zkracují na minimum. Navíc na kvalitu a soudržnost šroubového spojení příznivě působí nízká reakce po usazení šroubu hydropulzním nářadím (tzv. relaxace šroubového spoje), protože šroub měl možnost již několikrát relaxovat v krátkých pauzách během utahování.

Řízený hydropulzní utahovák řady UDP-AMC poháněný elektromotorem s řídící jednotkou

V sortimentu URYU jsou k dispozici jednoduchá provedení utahováků s vypínáním pro montáž méně důležitých spojů (např. modelová řada BP-T anebo UBX-T), tak i provedení se zabudovaným snímačem momentu pro kritická šroubová spojení a archivaci dat. Modelové řady UA-MC, UA-AMC, UXR-MC navazují na své úspěšné předchůdce, kteří jsou v japonských průmyslových provozech prověřeni již po desetiletí, tak i moderní modely UDP-AMC poháněné čistě elektrickou energií stejně tak jako nejnovější řada akumulátorových utahováků série UBX-AFZ se snímačem momentu a úhlu.

Vzduchový řízený hydropulzní utahovák UA-AMC a řídící jednotka se servoventilem

Pokud je tedy aktuálním požadavkem montážních provozů revidovat jednotlivé pozice s cílem zkrátit takt výrobních linek, je hydropulzní nářadí tím správným klíčem k jeho dosažení.

Nejmodernější sestava akumulátorových řízených hydropulzních utahováků UBX-AFZ a řídící jednotka s WiFi modulem

Navštivte naši expozici v pavilonu V 109, rádi Vám navrhneme optimální nářadí pro vaši montážní linku anebo jen pro samostatná montážní pracoviště.

Datum: 2.11.2021 15:08:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště