Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Ministerstva se dohodla a zřídila jedno Klientské centrum pro export

 

Náměstek ministra průmyslu a obchodu Vladimír Bärtl a náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa dnes na strojírenském veletrhu stvrdili svými podpisy spolupráci obou rezortů v oblasti podpory exportu, kdy oznámili vznik jednotného kontaktního místa MPO a MZV pro podnikatele, kteří chtějí expandovat na zahraniční trhy. Čeští exportéři tak budou mít k dispozici tzv. Klientské centrum pro export, na které se mohou obrátit o radu.

Centrum vzniklo v pražském sídle agentury CzechTrade a prostřednictvím Jednotné zahraniční sítě zastupitelských úřadů a zahraničních kanceláří CzechTrade je schopné zprostředkovat služby ve více než 90 zemích světa. Základní služby, jako jsou např. úvodní konzultace, zhodnocení exportní připravenosti klienta, vyhledání či oslovení vhodných partnerů či doporučení, jak vést obchodní jednání na daném trhu s ohledem na místní specifika, bude centrum poskytovat zdarma. Odborné služby typu cílený průzkumu trhu, zjištění bonity zahraničních obchodních partnerů, organizace obchodních jednání či analýza teritoria, budou zpoplatněny. Informace o Klientském centru najdou zájemci na webových stránkách www.businessinfo.cz v rubrice zahraniční obchod.

Náměstci obou ministerstev dnes také představili Mapu globálních oborových příležitostí. Ta podle slov Martina Tlapy poprvé po roce 1990 mapuje teritoria a specifikuje obory, které jsou pro české firmy perspektivní. Příručka obsahuje tabulky s hlavními kategoriemi zboří současného dovozu a vývozu v 90 zemích, v nichž má Česká republika své zastoupení, a také tabulku perspektivních sektorů, které představují exportní příležitosti. Martin Tlapa dnes také hovořil o nově koncipované společné přípravě pracovníků zastupitelských úřadů a CzechTrade v rámci Diplomatické akademie, jejíž kurzy by měly začít 1. listopadu.

Datum: 30.9.2014 18:40:00

Současně také

Transport a Logistika
13.-17.9. 2021


ENVITECH
13.-17.9. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště