Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
8.-12.11. 2021

Mezinárodní strojírenský veletrh

Microsoft nás naučí pracovat v digitální továrně. Stačí představivost a intuice

 

Je to dřina co? Zdárně dojít do finále vám pomůže virtuální asistent od Microsoftu, jenž vám v prostředí chattu vysvětluje všechny kroky digitální továrny. Zvolit, jestli se na dalších patnáct minut stanete údržbářem nebo pracovníkem ve výrobě, je přitom jedna z těch jednodušších částí.

Být operátorem není nic složitého, pokud víte, co děláte. Stačí si vybrat jeden z nabízených výrobků (napínací kolo, pístovou kliku nebo třeba setrvačník) a pustit se do jeho výroby. „Asistent vám nyní nabízí tři stroje z výroby. Dopravník symbolizuje klasickou pásovou sériovou výrobu, kdy výrobky jednou po určité trase. Diskrétní výroba pak obrábí jednotlivé součástky,“ instruoval Mikuláš Müller, průvodce ze společnosti Cleverlance.

Když zvládnete být operátorem, přijde na řadu manipulace s těžkými paletami a dálkovým ovládáním. Řeč je vysokozdvižném vozítku a přepravě materiálu do skladu. Zde svou představivost otestujete zejména v praxi, kdy musíte naložit paletu, překonat překážky a zdárně ji dovézt až do skladu.

Neviditelný parťák v tabletu nás už ale posouvá směrem k jiným dimenzím a nutí nás si vybrat mezi rozšířenou a virtuální realitou (VR). „Rozšířena realita je smíchána. Vidíte skrz brýle reálné prostředí a v rámci toho reálného prostředí jsou promítány doplňky, které potřebujete. Je to něco jako když si vezmete telefon a v obrazu se objevují další objekty. VR znamená, že jste kompletně vtaženi do virtuálního prostoru, kde můžete rozebrat všechno do nejmenších detailů,“ dodal Müller.

Operátorskou pouť zakončujeme na pomyslném velínů. Na obrazovkách dokážeme vyhodnotit naše počínání a prohlídnout si grafy určené pro údržbu, vedoucí směny i vzdálené sledující. Digitální továrna 2.0. je zejména průřezem firemních možností a otevírá cestu novým možnostem v blízké budoucnosti nejen ve strojírenství. 

Datum: 8.10.2019 12:15:00

Současně také

Transport a Logistika
8.-12.11. 2021


ENVITECH
8.-12.11. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště