Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
10.-13.10. 2023

Mezinárodní strojírenský veletrh

MCAE vám z 3D tisku zhotoví předobraz zubní protézy i povrch lidské kůže


Tisk pro umělecké potřeby, design, studijní materiály ale i prototypy do výroby. Dnes je 3D tisk již univerzálním řemeslem a technologie pokročila do bodu, kdy můžete tisknout několik materiálů a barev najednou.

MCAE Vám takto vytisknou koncepční model, pevný a plně funkční prototyp, výrobní nástroj nebo díl pro koncové použití. Specializuje se přitom na kombinované, plně barevné modely věrné na pohled i na dotek. V jejich expozici na Mezinárodním strojírenském veletrhu tak můžete nalézt směsici barev a nejrůznějších tvarů.

 

Vytiskněte si ruce a zuby

Jejich rozmanitost zaznamenáte na první pohled. „Tisknout můžete takřka celou škálu povrchu od úplně měkkých až po tvrdé plasty. Naše technologie je speciální v tom, že můžete v 3D tisku nasimulovat také lidskou kůži. Tisknou se různé části těla pro studenty na lékařských fakultách. Například takto vytištěná lidská ruka potažená kůži je na dotyk takřka nerozeznatelná od pravé kůže,“ vysvětlil Michal Bašus z MCAE.

S 3D tiskem si nejčastěji představíte různé fantasy postavičky, nebo například prototypy a součástky pro průmysl. MCAE má však na stánku trochu neobvyklé modely. „Máme tady prototypy zubních protéz pro zubaře. Lékař Vám naskenuje ústa a na 3D tiskárně vytiskne model. Ten se zašle zubním modelářům, kteří mají lepší představu, jak Váš chrup vypadal. Je to efektivnější než modeláž ze snímků,“ dodal Bašus.

 

 

 

Datum: 9.11.2021 14:56:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště