Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Mazak představil SMOOTH technology – Průmysl 4.0

 

Díky představení konceptu iSmart Factory společnosti Yamazaki Mazak a nových strojů, bylo hlavním tématem expozice Yamazaki Mazak na Mezinárodním strojírenském veletrhu v pavilonu P řešení Průmysl 4.0. Koncept iSmart Factory využívá infrastrukturu Průmysl 4.0 od společnosti Mazak, jež uživatelům strojového vybavení umožňuje v budoucnosti realizovat zásadní přechod z automatizované výroby v buňkách na továrnu kompletně propojenou přes Průmysl 4.0.

iSmart Factory od společnosti Mazak stojí na třech základních pilířích, jmenovitě na technologii SMOOTH Technology, novém SmartBoxu, jenž přináší rychlejší analýzu dat a vyšší bezpečnost, a v poslední řadě také standardním komunikačním protokolu MT Connect. Všechny prvky se tu kombinují tak, aby výrobcům v reálném čase usnadnily sdílení výrobních údajů mezi výrobou a kancelářemi, což v konečném důsledku vede ke kratší době rozběhu, menším zásobám v procesu a nižším nepřímým pracovním nákladům pro zaměstnavatele.

Srdcem infrastruktury Průmysl 4.0 od společnosti Mazak je technologie SMOOTH Technology, jež těží z celosvětově nejrychlejšího software pro CNC obrábění a řízení továrny Smooth Process Support (plynulá podpora procesu). Dokáže zkrátit dobu obrábění o 30 procent, propojit celé obráběcí dílny a navíc zajistit sledování a provádění analýz v reálném čase. Kromě modulů SMOOTH Process Support (plynulá podpora procesu), jako je SMOOTH Scheduler (plánovač) či SMOOTH PMC, je CNC stroj vybaven také celou řadou nových programů. Tím prvním je Mazak API (Application Programming Interface - rozhraní pro programování aplikací), které umožňuje integraci softwaru, který nepochází od společnosti Mazak - například automatizačního vybavení, do kompletní řady CNC strojů SMOOTH. Spolu s tímto programem je tu také nový software Smooth Spindle Analytics zajišťující okamžité hlášení a analýzu vibrací vřetene.

Efektivní a bezpečné zpracování dat umožňuje nový SmartBox od Yamazaki Mazak. SmartBox, využívající výpočetní koncept FOG od společnosti Cisco, efektivně přibližuje cloudová počítačová řešení místu původu dat. Díky tomu je možné analyzovat citlivá data a na základě analýzy pak bezpečně a s optimální rychlostí jednat, přičemž do cloudu se odesílají pouze vybraná data pro účely analýzy historie a dlouhodobého uložení. Zabezpečení v kyberprostoru je maximalizováno špičkovou síťovou platformou Cisco a řízeným switchem Layer3 upraveným pro použití v továrnách. SmartBox dokáže komunikovat s jakýmkoliv strojem osazeným adaptérem MT Connect, a to bez ohledu na výrobce stroje, stáří či typ CNC. Ke SmartBoxu lze připojit i starší stroje, stačí přidat nový SensorBox od společnosti Yamazaki Mazak.

Posledním pilířem konceptu iSmart Factory od společnosti Mazak je využití standardního komunikačního protokolu MT Connect, který v továrně či dílně umožňuje vzájemnou komunikaci několika různých strojů a také získávání informací ze strojů. Tyto informace se ukládají ve standardizovaném formátu.

Hlavní roli v multifunkční zóně bude hrát nejnovější přírůstek v řadě vlajkových lodí společnosti Mazak: INTEGREX. INTEGREX i-500 rozšiřuje kapacity úspěšné řady a disponuje mimo jiné také konceptem modulárního designu, jenž zákazníkům dává možnost sladit specifikace požadovaného stroje s jejich použitím. Další novinkou v portfoliu firmy je INTEGREX i-800V/8, jež kombinuje plné 5-osé frézování, výkonné soustružení a schopnost měnit palety tak, aby na vertikální platformě nabízel rychlé obrábění velkých a vysoce složitých dílů, jako jsou součásti tryskových motorů.

Mezi výjimečné obráběcí stroje v horizontální zóně patří HCN-5000, jenž je vybaven systémem automatizace MPP500. MPP, což znamená Multi Pallet Pool (výměník pro více palet), vybavený 16 stanicemi, je navržen tak, aby umožňoval automatizaci samostatných obráběcích strojů. Nabízí softwarovou aplikaci SMOOTH MPP s pokročilými plánovacími funkcemi, analýzou výsledků výroby a systémovým využitím, jež je dostupné i ze vzdáleného počítače nebo chytrého telefonu. Konstrukce, jež šetří místo a zabírá menší plochu než tradiční systém PELLETECH, je ideální pro dlouhé cykly bezobslužného provozu.

Datum: 12.10.2017 16:45:00

Současně také

Transport a Logistika
8.-12.11. 2021


ENVITECH
8.-12.11. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště