Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
10.-13.10. 2023

Mezinárodní strojírenský veletrh

MAHR bude prezentovat novinky pro rok 2022

 

Společnost Mahr patří mezi přední světové výrobce měřicí techniky. I v této složité době se snaží reagovat na požadavky zákazníků a přinášet jim nové produkty, které do procesu zajištění kvality přinášejí vyšší efektivitu.

Efektivitu je možné zvýšit například začleněním kontroly přímo do výrobního procesu, použitím měřidel s novými (například komunikačními) funkcemi, snadnější obsluhou nebo vyšší rychlostí měření. Právě na tyto vlastnosti klade společnost důraz při vývoji nových produktů.

Měřicí stanice Mar4D PLQ

V závislosti na požadavcích zákazníků je tento nový stroj vybaven až čtyřmi CNC osami, optickým senzorem a dále pak, dle volby zákazníka, různými taktilními snímači. Stanice má také celou řadu monitorovacích systémů, které kontrolují okolní podmínky, bezpečnost provozu a zajišťují stabilitu procesu při zaznamenávání 3D naměřených hodnot. Díky své speciální konstrukci, ergonomickému designu a aktivní kompenzaci vibrací je Mar4D PLQ optimálně vybaven pro použití přímo ve výrobě.

V závislosti na variantě a vybavení mohou stroje řady Mar4D PLQ kontrolovat rotačně symetrické obrobky až do průměru 200 mm, délky 1 000 mm a hmotnosti 50 kg. Tento přístroj je schopen díky své konstrukci měřit takové parametry, pro které zákazník dříve potřeboval čtyři různé stroje: konturograf, kruhoměr, kamerový přístroj pro měření hřídelí a 3D souřadnicový stroj. Vysoká flexibilita s ohledem na velikost obrobku přispívá k výraznému zvýšení produktivity, a to bez ohledu na to, zda je systém používán v dílně nebo v měřicí místnosti.

Výškoměr Digimar 817 CLT

Nová generace výškoměrů Digimar 817 CLT navazuje na úspěšné modely výškoměrů Mahr. U nového modelu došlo nejen ke zlepšení mechanické konstrukce, prodloužení provozu na jedno nabití baterie, ale také k dalšímu zjednodušení ovládání a obsluhy. Výškoměr se ovládá prostřednictvím barevného 10“ panelu s dotekovým ovládáním a operačním systémem Windows. Výškoměr obsluhu intuitivně provádí jak nastavením výškoměru, tak i celou měřicí úlohou, umožňuje ukládání protokolů přímo ve formátu pdf (včetně indikace hodnoty v rámci tolerančního pole), bezdrátové odesílání měřených hodnot do libovolné aplikace (včetně SPC softwaru), popřípadě možnost tisku hodnot na tiskárně připojené pomocí USB kabelu nebo bezdrátově prostřednictvím Bluetooth technologie. Samozřejmostí je také možnost měření kolmosti a přímosti s přídavným přesným indikátorem, připojení dalšího měřidla (například posuvky nebo mikrometru) prostřednictvím datového kabelu, 2D měření včetně grafického zobrazení měřených prvků i jednoduché sestavení měřicího programu. Ovládací prvky a možnost nastavení ovládacího panelu pak výrazně zvyšují ergonomii obsluhy a umožňují výškoměr používat na různých pracovištích.

Přesný indikátor Millimess 2000 W(i) a 2001 W(i)

Kompaktní indikátory Millimess 2000 W(i) a 2001 W(i) představují, díky použití LVDT snímače a uložení měřicího čepu v kuličkovém vedení, ruční měřidla s nejvyšší přesností, která jsou určena pro měření úlohy s tolerancemi v mikrometrech (nejmenší chyba je ±0,2 μm). Společnost Mahr nabízí tyto indikátory (jako jediný výrobce na světě) s dotekovým ovládacím panelem, který je tvořen tvrzeným sklem a má nastavitelnou citlivost ovládání dotekových senzorů.

Indikátory umožňují nastavit toleranci a varovné hranice měřeného rozměru, a tyto při vlastním měření barevně indikovat třemi LED diodami (zelená, žlutá, červená). Indikátory jsou vyráběny ve verzích pro statická i dynamická měření a také s integrovaným bezdrátovým vysílačem pro přenos hodnot nebo bez něj. Indikátory jsou vybaveny dobíjecím akumulátorem, který má na jedno nabití životnost až 1 měsíc, při připojení k PC nebo sběrnici USB kabelem je pak indikátor permanentně dobíjen. Vysoce kontrastní displej s velkými číslicemi je již u našich nových měřidel standardem a spolu s krytím IP 64 umožňuje nasazení těchto úchylkoměrů i v těch nejnáročnějších podmínkách.

www.mahr.cz

Článek vznikl pro časopis Strojárstvo/Strojírenství.

 

Datum: 21.6.2022 10:14:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště