Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Magnetem pro návštěvníky v pavilonu Z je balicí linka HELIOS PACKAGING LIVE

 

Reálný provoz balicí linky HELIOS PACKAGING LIVE mohou návštěvníci shlédnout v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu v pavilonu Z. Unikátní ucelená balicí linka se rozkládá na 500 čtverečních metrech. Její provoz linky je v expozici spouštěn každé dvě hodiny a doplněn odborným komentářem.


„Na konci každého spuštění čeká návštěvníky soutěž o ceny a ochutnávka čokolád, na kterou je mimo jiné linka určena. Čtyřikrát denně lze vidět robotické ukládání čokolád do krabiček, následné balení, značení a finální paletizaci, tentokrát jak na automatické, tak i na poloautomatické ovinovačce. Nebude chybět také poslední článek celého řetězce, dopravní společnost, která palety odveze na místo určení. Při letošním ročníku je dán důraz na softwarové propojení a sledování procesu balení na dotykových dispejích.  V rámci projektu Packaging Live funguje programové centrum, v nimž se uskuteční přednášky partnerů projektu,“ uvedla Michaela Zachová z pořádající agentury.  

Generálním partnerem balicí linky je společnost Asseco Solutions, a.s., která je producentem podnikových informačních systémů HELIOS. Partnery projektu jsou společnosti ONDRÁŠEK INK-JET SYSTEM spol. s r.o., ARC Robotics s.r.o., TECHNOLOGY s.r.o., Gaben spol. s r.o., EKOBAL spol. s r.o., DACHSER Czech Republic a.s., Mátl & Bula spol. s r.o. a Fuchs Oil, dodavatel maziv pro potravinářství Cassida. Dodavatelem obalových materiálů je jako každý rok společnost THIMM Packaging. Akce je podpořena mediálními partnery TechMagazín, PackagingHerald, Automa, Eulog a PlasticPortál.

Linka využívá softwarové řešení, konkrétně informační systém HELIOS z produkce Asseco Solutions. Návštěvníci veletrhu tak mají mít možnost seznámit se s praktickými ukázkami propojení informačního systému s ručními i robotizovanými částmi balicí linky. „Dnes si jen těžko představíme komplexní výrobní či logistický celek, který by nebyl řízen informačním systémem. Na veletrhu se můžete podívat na jednotlivé části balicího procesu i z pohledu nadřazeného řídicího softwaru. Každý úsek balicí linky má svou paralelu ve sledování a vyhodnocování v informačním systému,“ vysvětlila Zachová.

Tvůrce informačních systémů řady HELIOS – Asseco Solutions, a.s., patří mezi největší producenty podnikových informačních systémů na českém a slovenském trhu. Softwarové aplikace z jeho produkce jsou distribuovány i na dalších trzích v rámci střední Evropy. Společnost se zabývá nejen vývojem, ale také implementací a podporou specializovaných systémů pro organizace všech velikostí v nejrůznějších oblastech jejich působení. Produktové portfolio sahá od informačních systémů pro nejširší spektrum podniků, zabývajících se výrobou, obchodem či službami, přes produkty pro oblast veřejné správy, až po např. produkty pokrývající specializované potřeby ubytovacích a stravovacích zařízení. Všechny produkty jsou doplněné širokou nabídkou služeb a partnerských programů. Kromě základních modulů a funkcionalit poskytují též řešení pro jednotlivé oblasti podnikání, tzv. „oborová řešení“, přičemž velké množství zákazníků systémů HELIOS tvoří právě výrobní firmy. Asseco Solutions je nositelem certifikátu kvality ISO 9001:2008 a je členem nadnárodní skupiny ASSECO Group.

Datum: 14.9.2015 15:15:00

Současně také

Transport a Logistika
13.-17.9. 2021


ENVITECH
13.-17.9. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště