Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Ludačka Machine Tools prezentuje nejmodernější technologie pro výrobu lopatek, lopatkových kol a disků

 

Nejmodernější technologie pro výrobu samostatných lopatek, lopatkových kol a disků pro následnou montáž lopatek prezentovala na MSV firma Ludačka Machine Tools s.r.o. Ta dodává na český a slovenský trh produkty firmy Starrag a technologie WFL Millturn. Řešení na míru dodává do odvětví letectví, železniční a dopravní techniky, energetiky, těžkého strojírenství a vysoce přesné strojírenské výroby.

WFL cykly jsou navrženy tak, aby vyhovovaly všem typům technologií,  a jsou kompletně pružné. K jejich výhodám patří, ž programování s WFL moduly je snadné. Cykly zahrnují a podporují širokou škálu standardních a speciálních technologií, díky tomu programování obráběcích cyklů pro komplexní i jednoduché obrobky se zvládne v krátké době. Dokonce i pokročilé CAD/CAM systémy nemusí mít možnosti programování všech funkcí strojů MILLTURN, pokud jde o komplexní obrábění. Naopak, některé CAD/CAM systémy mají, často příliš pracné nastavení, pro jednoduché operace nebo vytvoří nepřiměřené množství dat.

Shop Floor řešení také nepředstavují uspokojivou alternativu, zaměřují se jen na omezené technologické řady, a tím neuspokojí pružnost vložených programů. “WFL řeší tento problém tím, že nabízí bezkonkurenční sortiment cyklů pro všechny typy aplikací včetně měření v procesu,“ řekl Zbyněk Ludačka, ředitel firmy. Společnost WFL Millturn Technologies GmbH & Co. KG je jediný výrobce na trhu, který se specializuje na vývoj a výrobu multifuknčních strojů, sdružující technologie frézování, soustružení, vyvrtávání, drážkování i řadu dalších, zejména pro součásti rotačního charakteru. WFL nejsou jen stroje, WFL je kompletní řešení včetně speciálních a pro zákazníky odladěných fukncí, vlastního software, nástrojů, upínání atd. Díky specializovanému zaměření je WFL MILLTURN špičkou ve svém odvětví, v  technologiích komplexního a vysoce efektivního obrábění složitých a přesných obrobků na jednom stroji / na jednom technologickém celku.

Ludačka Machine Tools s.r.o. představila i stroje od firmy Stratag. Například Starrag LX 021 je určen pro kompletní výrobu malých lopatek z tyčového polotovaru s možností automatické manipulace na výstupu. Jde o kompletní výrobu lopatek s možností následné montáže do turbín. Starrag LX 051 je pak určen pro výrobu středních lopatek s možností navrtávání obrobku hlavním vřetenem díky zajížděcímu koníku.  V základním vybavení je dvou paletová výměna, možnost plné automatizace s robotickým pracovištěm pro nepřetržitou výrobu.        

Starrag LX 051 - Technologická opce Starrag Dengeling, tzv. mikrokování povrchu lopatky, na hlavní části listu a některých přechodových radiusech umožňuje plné nahrazení broušení povrchu při zvýšení povrchové pevnosti materiálu a následné odolnosti lopatky vůči abrazi. Řada strojů LX 151, 251, 351, 451 pokrývá celé spektrum velkých až super velkých lopatek turbín. Na největším stroji LX 351/451 je možnost využití speciální lunety, která zvyšuje tuhost listu v průběhu obrábění a tím zvyšuje celkovou produktivitu obrábění. Stroje navržené pro nejvýkonnější obrábění lopatkových kol a disků        nesou označení  Starrag NB 251, doplněno o Starrag PSI+ nadstavbu pro CAM HyperMill se speciálními funkcemi pro efektivní strategie obrábění otevřených i uzavřených kol.            

Extrémně výkonné 5 osé horizontální centrum Starrag STC 800 MT slouží pro souvislé obrábění houževnatých leteckých materiálů pomocí mechanického frézovacího vřetena s převodovkou a krouticím momentem až 940Nm S1-100%. Možnost provedení pro rychlostní obrábění slitin hliníku s vřetenem 24.000 ot/min. Na stroji je možná opce soustružení na stolu - jedná se o provedení MT. Včechny stroje jsou standardně vybaveny dvou paletovou výměnou.  Starrag STC 1250 je další z řady STC strojů. Jedná se o střední velikost s paletou 1250x1250, který nabízí ještě silnější vřeteno až 1.235 Nm S1-100%. Největší stroj řady STC označení 1800 umožňuje obrábění obrobků až do průměru 3.300 mm a zatížení palety 12.000kg. Všechny stroje jsou standardně vybaveny dvou paletovou výměnou.

Datum: 18.9.2015 17:45:00

Současně také

Transport a Logistika
8.-12.11. 2021


ENVITECH
8.-12.11. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště