Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Logistická konference EULOG: Distribuční proces v praxi - IT v logistice

 

Logistické konferenci EULOG 2015, která se konala 16. září na brněnském výstavišti, se zaměřovala na Distribuční proces v praxi. Během tohoto týdne se v rámci tématu měsíce září – praktická řešení budou na našem portále objevovat multimediální články na jednotlivé části distribučního procesu. Dnešní článek propojený s videi se posouvá na třetí část distribučního procesu – tedy na informační technologie v logistice.

V první přednášce na toto téma se představila případová studie na téma „Logistický proces ve firmě Petr Hobža – Strážnické brambůrky“. Informační systém do této firmy implementovala firma ABIA group a prostřednictvím Pavla Rumplíka tuto implementaci přiblížila i návštěvníkům konference. Cílem projektu bylo hlavně potřeba sledování zásob podle šarží, reálná evidence účetních zásob, reporting podle potřeb vedení a potřeba evidence nákupu materiálu z a do výroby. Tyto požadavky byly naplněny prostřednictvím IS SAP. Ve své prezentaci také představil celkové logistické schéma.

Více informací můžete zhlédnout v následujícím videu.

Druhou přednáškou IT bloku byla přednáška Jana Mlejnského ze společnosti Asseco Solutions. Jeho přednáška se zabývala identifikací zboží prostřednictvím IT technologií. Hned na začátku přednášky se podíval do historie – tedy jak se značilo v ne příliš dávné době. Identifikace je sice technologie, která má neustálý vývoj, ale ten nejde bohužel tak rychle, jak by měl. V další části se zabýval požadavky, které se v současné době na identifikaci kladou. Následně tyto požadavky propojil s fungováním v informačních systémech. V druhé polovině přednášky upozornil na technické limity a specifické oblasti, které jsou nejvíce náročné pro označování. A na závěr se Jan Mlejnský podíval na trendy do budoucna, možná ne příliš vzdálenou, v oblasti identifikace.

Celou přednášku můžete sledovat v tomto videu.

Zdroj: www.eulog.cz

Datum: 18.9.2015 21:06:00

Současně také

Transport a Logistika
8.-12.11. 2021


ENVITECH
8.-12.11. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště