Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
5.-9.10. 2020

Mezinárodní strojírenský veletrh

Logistická konference EULOG: Distribuční proces v praxi - Výroba

 

Logistické konferenci EULOG 2015, která se konala 16. září na brněnském výstavišti, se zaměřovala na Distribuční proces v praxi. Během tohoto týdne se v rámci tématu měsíce září – praktická řešení budou na našem portále objevovat multimediální články na jednotlivé části distribučního procesu. Dnešní článek propojený s videi se podívá na začátek distribučního procesu – tedy do výroby.

Téma výroby bylo představeno dvěma přednáškami. První přednášku prezentoval Jaroslav Bazala z Logistické akademie. Jeho přednáška byla na téma „Proč je důležité plánování a audit ve výrobní firmě?“ a byla propojením teorie s praktickými příklady. V rámci své přednášky se pobavil i o pokročilém plánování výroby a očekávání managementu. Upozornil také na to, že si někteří manažeři myslí, že když budou mít pokročilé plánování, tak že na každém výrobním uzlu jim to vytvoří sekvenci výrobních zakázek, to tak ale úplně není pravda. Zmínil se také o výhodách pokročilého plánování jako např. dosažení logistických cílů nebo stabilizace procesů. Odpovědí na otázku proč je tedy důležité plánování je: „plán je nic, plánování je všechno“.

Celou přednášku můžete zhlédnout v následujícím videu.

Druhá přednáška z oblasti výroby byla také více teoretického rázu, ale i přesto byla velmi zajímavá. Na téma „Jak ušetřit čas a peníze prostřednictvím štíhlé výroby a just in time“ mluvil profesor Ivan Gros z Vysoké školy logistiky Přerov. Ve své přednášce se snažil vysvětlit, proč se vlastně ve výrobě snaží ušetřit čas, tedy zvýšit pružnost výrobních procesů a zároveň ušetřit peníze, tedy snižovat výrobní náklady a to prostřednictvím nástrojů JIT a štíhlé výroby. V rámci tohoto tématu upozornil na rozdíl mezi pružnou a štíhlou výrobou. V závěru prezentace vysvětlil také rozdíly v různých systémech řízení výroby.

Celou přednášku můžete zhlédnout v následujícím videu.

Zdroj: www.eulog.cz

Datum: 18.9.2015 21:00:00

Současně také

IMT
5.-9.10. 2020


FOND-EX
5.-9.10. 2020


WELDING
5.-9.10. 2020


PLASTEX
5.-9.10. 2020


PROFINTECH
5.-9.10. 2020

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště