Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Logistická konference EULOG: Distribuční proces v praxi - Balení

 

Logistické konferenci EULOG 2015, která se konala 16. září na brněnském výstavišti, se zaměřovala na Distribuční proces v praxi. Během tohoto týdne se v rámci tématu měsíce září – praktická řešení budou na našem portále objevovat multimediální články na jednotlivé části distribučního procesu. Dnešní článek propojený s videi se podívá na druhou část distribučního procesu – tedy na balení.

Jako první přednášku z části balení prezentovala Michaela Zachová, hlavní organizátorka projektu Packaging live, na kterou navázal Michal Dřevo ze společnosti Ekobal. První část přednášky představila projekt Packaging live – poloautomatickou balicí linku s pozvánkou na její spuštění, které probíhalo pravidelně v sudé hodiny v pavilonu Z. Balicí linka letos znázorňovala proces skupinového balení, ukládání čokolád do krabiček, označení, třídění mléčných a hořkých čokolád, uložení na paletu, ovinutí a označení palety přes software s využitím RFID technologie a přesun přes vysokozdvižný vozík až do nákladního auta. Schéma balicí linky, o kterém se také ve videu mluví je znázorněno na tomto obrázku.

Druhá část přednášky se už zabývala praktickým hlediskem balicí linky a jejím využití v distribučním procesu. Pan Dřevo představil jejich automatickou ovinovačku palet, na které prezentoval automatizaci v paletizaci a balení palet. Ve své prezentaci také ukázal příklad použití manipulačního robota.

Celou přednášku můžete zhlédnout v následujícím videu.

Druhou přednášku zaměřenou na speciální balení měl na starosti Tadeáš Kos, jednatel břeclavské pobočky společnosti Dachser. Dachser jako takový je logistická společnost, která zajišťuje komplexní logistiku. Na druhou stranu mají i značné zkušenosti právě s balením větších celků, například motory nebo eskalátory. Tadeáš Kos se zabýval požadavky zákazníků na balení, ale i požadavky logistických providerů, kteří řeší manipulaci s daným zbožím. V druhé části přednášky se již zaměřil na konkrétní příklady balení. Jako příklad uvedl požadavek zákazníka, který byl skladovat eskalátor po dobu 6 – 12 měsíců venku. V eskalátoru je elektronika, kam se nesmí dostat voda, posuvná madla, která nesmí být dlouho na slunci a také snadná manipulace. Druhým příkladem byl malý posuvný regál, který musel být zabalený a bez poškození na druhé straně světa do dalšího dne. Speciálním požadavkem bylo možnost opakovaného použití obalu.

Další příklady včetně celé přednášky můžete zhlédnout v následujícím videu.

Zdroj: www.eulog.cz

Datum: 18.9.2015 21:05:00

Současně také

Transport a Logistika
8.-12.11. 2021


ENVITECH
8.-12.11. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště