Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Logistická konference EULOG 2015 se blíží, připomeňme si minulý ročník

 

Datum plánované 3. Logistické konference EULOG 2015 je 16. září. Akce se bude konat v prostorách veletrhu Transport a Logistika v pavilonu A2 na brněnském výstavišti. Tento ročník oproti tomu minulému bude postaven v jiném duchu.


Letošní, třetí ročník bude postavený trochu jinak oproti minulému ročníku. První změnou je, že se přesune zpět pod veletrh Transport a Logistika, kde se konal i první ročník Logistické konference EULOG (v roce 2011). Druhou změnou je délka konference. Konference se bude konat nově v rámci jednoho dne a nabídne tak dopolední i odpolední program. Třetí změnou je ustálené téma a zaměření přednášek. Téma letošní konference je „Distribuční proces – aneb od výrobce k zákazníkovi“. Toto téma se ponese ve 2 blocích, přičemž každý blok bude složen z přednášek typů: výroba – balení – informační technologie v logistice – skladování a manipulace – přeprava. Každý blok však přinese jiné, konkrétně zaměřené, přednášky. Cílem letošního ročníku je představit proces, jak probíhá v praxi. Můžete se tedy těšit hlavně na případové studie z praxe. To znamená, že dopolední program bude jiný než odpolední.

O připravovaném, třetím ročníku konference se dozvíte více informací v průběhu srpna. Nyní jsou některé záležitosti stále v řešení, proto nechceme předbíhat. Informace budou na webových stránkách konference – www.logisticka-konference.cz.

Zavzpomínejme na druhý ročník konference

Než představíme více informací k očekávanému ročníku konference, připomeňme si nejprve druhý ročník. Druhý ročník Logistické konference EULOG se konal v roce 2013 v rámci veletrhu EUROTRANS, který probíhal na brněnském výstavišti v pavilonu G2. Ročník, který se konal před 2 roky, nabídl dvoudenní program.

První den jsme se snažili program konference cílit do programu veletrhu Eurotrans. 9. října, kdy se konala naše konference, byl tzv. ‚Den autoservisní techniky‘. Logistická konference EULOG proto představila přednášky zaměřené hlavně tímto směrem“, vzpomíná organizátorka konference, Eva Blechová.

První přednášku na téma „Logistický audit v autoservisech“ prezentoval Ing. Petr Jalůvka ze společnosti Dynamic Future. Druhá přednáška se zaměřila na alternativní paliva a palivové systémy. Tu měl na starosti Ing. Jiří Lachout ze společnosti E.ON. První den uzavírala případová studie Ing. Tomáše Stöhra ze společnosti Escare, která řešila problematiku optimalizace procesů v servisním středisku.

Druhý den začal přednáškou Jana Kubeše z Linde, která se zabývala konkrétními úsporami při zavedení CNG. Na tyto úspory navázaly poslední dvě přednášky, které se zabývaly problematikou skladování. Ing. Vít Glasl představil případovou studii společnosti Aimtec, která se realizovala ve společnosti Adler. Na tomto praktickém příkladu ukázal, že inteligentní sklad může přemýšlet za nás. Konferenci zakončil Ing. Jan Rindt ze společnosti SSI Schäffer, který představil výhody automatizovaných skladů.

„Jak už bylo výše řečeno, druhý ročník naší konference byl zajímavý v jeho provedení a propojení se ‚Dnem autoservisní techniky‘. Pevně věřím, že třetí ročník zaujme především hlavním tématem a případovými studiemi.“, uzavírá organizátorka konference.

Datum: 21.7.2015 14:34:00

Současně také

Transport a Logistika
8.-12.11. 2021


ENVITECH
8.-12.11. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště