Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
4.-7.10. 2022

Mezinárodní strojírenský veletrh

LAC, s.r.o.: Výrobce a prodejce průmyslových pecí, sušáren a žárobetonových tvarovek

 

Společnost LAC, s.r.o. je téměř tři desetiletí úspěšným výrobcem a prodejcem průmyslových pecí, sušáren a žárobetonových tvarovek. Působíme jak na tuzemských, tak i na zahraničních trzích. Od svého založení v roce 1992 jsme se vypracovali na pozici význačného světového výrobce a dodali již téměř 30 tisíc pecí a sušáren.

 

Naše portfolio výrobků čítá pestrou škálu sériových řad průmyslových pecí určených k tepelnému zpracování, slévárenských pecí, průmyslových pecí a sušáren určených k nízkoteplotním aplikacím, laboratorních pecí či pecí pro keramiku a sklo. Pro potřebu zákazníka navrhujeme a vyrábíme unikátní automatické či poloautomatické pece, kalicí linky a další velké zakázkové projekty vedoucí ke znatelnému zefektivnění procesu tepelného zpracování. Výrobky nacházejí uplatnění v mnoha technologických procesech tepelného zpracování a výrazným podílem přispívají ke zefektivnění a zlevnění výroby našich zákazníků, snížení provozních nákladů, spotřeby energií a emisí.

Veškerá výroba je čistě v „našich rukách“ a tudíž začínáme u samotného materiálu a končíme výrobou kompletního finálního produktu dle návrhu interního týmu konstruktérů. Pro zajímavost uvádíme, že naše pece a sušárny pracují ve 35 zemích světa. Máme reference z Mexika, Vietnamu, Kazachstánu, Kanady, Malajsie nebo třeba i Hong Kongu. Naši nejčastější klienti sídlí v Evropě.

Můžeme se pochlubit také prestižními oceněními. Např. na Mezinárodním strojírenském veletrhu (MSV) v roce 2012 získala naše energeticky úsporná pec PTE Mk.II čestné uznání v kategorii Nejlepší inovační exponát – energeticky efektivní komerční produkt. 

Významnou činností společnosti je výroba žárovzdorných tvarovek, jejíž část je používaná do vlastní výroby průmyslových pecí.  Dalšími odběrateli jsou firmy z oboru metalurgie a výrobci kotlů na dřevo, pelety a biomasu. V segmentu žárobetonových tvarovek patří společnost k největším výrobcům v Evropě. Firma nabízí také dodávky topných elementů, žárovzdorných a izolačních materiálů, regulačních prvků, realizace rekonstrukcí pecí, topných systémů a rozvaděčů.

PAV V / stánek 047

Exponáty na MSV 2021:

Udržovací elektrická stacionární pec PTE Mk.II

Tavicí a udržovací pece PTE Mk.II na různé slitiny kovů jsme navrhovali s důrazem na energetické úspory a naším cílem bylo také zmenšit rozměry zařízení. To se nám povedlo, takže pece PTE Mk.II si najdou své místo i ve slévárnách s omezeným prostorem pro instalaci pece. Nejmenší možné rozměry se nám podařilo dosáhnout díky moderním izolačním materiálům a novému systému upevnění topných spirál. Ty jsme uložili do drážek žárobetonových tvarovek, které brání jejich přehřívání a chrání je před roztaveným hliníkem v případě prasknutí kelímku. Pece PTE Mk.II patří k nejúspornějším a nejefektivnějším zařízením pro udržování hliníku na trhu. A to nejen díky tomu, že jsme instalovaný příkon redukovali na minimum, ale i díky novému izolačnímu systému.

 

Komorová pec PP pro aditivní výrobu

Komorová pec pro tepelné zpracování 3D aditivně vyrobených dílů, která zajistí proces pro správné metalurgické vlastnosti kovové slitiny. Pece PP do 850 °C jsou vhodné pro tepelné zpracování kovů, jako je např. žíhání, rozpouštěcí žíhání, žíhání na měkko, popouštění a vytvrzování. Pec je vybavena ochranným plynovým boxem s přívodem ochranné atmosféry. Typ zpracovávaného materiálu: vysokopevnostní ocel, nerezová ocel, kobalt-chrom​.

 

Žárobetonové tvarovky

Žárobetonové tvarovky LAC se běžně používají v oxidační i redukční atmosféře a nacházejí uplatnění v mnoha průmyslových odvětvích – energetickém, keramickém a silikátovém, sklářském, ve slévárnách železných a neželezných kovů a spalovnách.

 

Datum: 30.10.2021 19:50:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště