Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

KUKA patří k předním inovátorům v oblasti robotiky

 

Nové, rychlé, přesné malé roboty KUKAK KR AGILIUS prezentuje na Mezinárodním strojírenském veletrhu KUKA Roboter CEE GmbH. Tato firma patřila k průkopníkům na cestě robotiky a v současnosti je předním celosvětovým inovátorem v této oblasti.


Prostřednictvím série KR Agilus představila v expozici celou novou řadu robotů s nosností 6-10 kg. Tento výkon je ve své oblasti nosnosti jedinečný. Udává směr prostřednictvím šesti os, vysokými rychlostmi a krátkými časy cyklů. Roboti mají integrovaný přívod energie, a to pro montáž na podlaze, na stropě nebo na stěně. „Všechny modely KR Agilus jsou všeobecně provozovány s osvědčeným řídícím systémem KRC 4, univerzální technologií řízení pro veškeré modely robotů KUKA. Jako první v této třídě nabízejí jedinečnou funkci SAFE Robot, která rozhodujícím způsobem zjednodušuje efektivní spolupráci člověka a stroje. To umožňuje zcela nové koncepty automatizace,“ řekl ředitel společnosti Jindřich Vaňous. 

Při úkolech manipulace, zejména Pick and Place, prokazují malé roboty jednu ze svých nejsilnějších stránek extrémní rychlost, což umožňuje dosažení přesvědčivých výsledků při nejkratších dobách cyklu. Kde je požadována vysoká opakovatelná přesnost, tam jsou malé roboty KUKA ve svém živlu. Díky robusní konstrukci pracují s vysokou přesností v celé pracovní zóně.  Pro dosažení extrémně štíhlých obrysů obsahují malé roboty uvnitř přívod energie (sběrnicové vedení), 5/2 cestné ventily (stlačený vzduch), přímé vedení vzduchu a 6 vstupů a dva výstupy, mají snadnou intergaci chapadel, při nejkratší době reakce, proto jsou vhodné pro stísněné prostory.

Variabilní montáž umožňuje umístit je na podlahu, na strop nebo na stěnu. Roboty podávají díky brzdám ve všech osách. Motory a převodovky těchto zařízení nevyžadují výměnu maziv, tím jsou jako stvořené pro podávání trvalého výkonu bez přerušování. Díky své schopnosti dosáhnout jak na body v blízkosti základny robota, tak i v oblasti nad výškou hlavy a s dosahem až 1100 mm nabízejí optimální pracovní zónu. Aplikační příslušenství lze připevnit na několik montážních bodů (např. ventily a moduly). To umožňuje prostorově úsporné a hospodárné koncepty buněk.

Tyto roboty se ovládají pomocí dotykové obrazovky, která má flexibilní integraci. Uživateli jsou zobrazeny na displeji vždy pouze ty obslužné prvky, které v daném okamžiku potřebujeme. Pozornost je vždy směřována na podstatné parametry, aby uživatel mohl pracovat intuitivně, snadno a tím rychleji a efektivněji. Každý robot má vlastní efektivní softwarové řešení pro každý úkol. To jim propůjčuje schopnost, v rámci automatizačního řešení, přebírat zcela určité funkce, které jsou specifické pro jednotlivá odvětví. Manipulace, zpracování, měření nebo například funkční balíčky pro synchronizaci dopravníků, jakož i vision systémy pro rozpoznávání dílů. Tyto funkční a technologické balíčky činí automatizaci naprosto snadnou.

Firma KUKA Roboter GmbH má obchodní zastoupení v České republice, které podporuje veškerou činnost i pro Slovenskou republiku. Obchodní kancelář sídlí v hlavním městě Praha, část Horní Počernice. Firma KUKA Roboter GmbH patří mezi největší výrobce průmyslových robotů. Nabízí řadu robotů, která pokrývá nosnost od 3 kg do 1300 kg s dosahem až 3.900 mm. Vize firmy KUKA Roboter GmbH předpokládá, že se robot etabluje jako inteligentní pomocník člověka ve výrobě. Měl by člověka podporovat svojí vysoce kvalitní prací a umožnit také malým a středním podnikům hospodárné nasazení robotů. Člověk a robot pracují ruku v ruce a ideálně se doplňují svými komplementárními schopnostmi.

Datum: 18.9.2015 20:15:00

Současně také

Transport a Logistika
8.-12.11. 2021


ENVITECH
8.-12.11. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště