Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
-> 13.–17. 9. 2021

Mezinárodní strojírenský veletrh

KUKA a Siemens představili novinku na českém trhu

 

Dva lídři ve svém oboru, přední evropský dodavatel průmyslových robotů a automatizovaných výrobních systémů KUKA, a vedoucí společnost v oboru průmyslové automatizace SIEMENS, dnes představili výsledek své spolupráce –vyvinuli softwarová rozhraní ke svým řídicím systémům KUKA KRC4 a Siemens Sinumerik 840D a umožnili tak jejich propojení a spolupráci. Díky tomu je možné jak CNC stroj, tak robot ovládat z obecně známého prostředí řídicího systému Sinumerik, jehož dodavatelem je právě Siemens. Tato inovace přinese výrazné zjednodušení obsluhy a řadu dalších výhod. Oba partneři si od ní slibují širší nasazení robotů v běžné strojírenské výrobě.


„Průmyslové roboty se ve strojírenství stále více prosazují. V oboru obrábění roste obliba nasazení robotů v oblasti automatické výměny obrobků, případně i výměny nástrojů u větších obráběcích strojů,“ říká Jindřich Vaňous, ředitel organizační složky KUKA Roboter CEE GmbH, který dnes na tiskové konferenci na stánku firmy v pavilonu G1 představil nové technické řešení a komentoval videozáznamy s ukázkami přesné práce senzitivních robotů i využití nově vyvinutého softwaru mxAutomation, jenž zajišťuje komunikaci řídicího systému KRC4 pro ovládání robotů s řídicím systémem Sinumerik.

Řídicí systém KRC4 s nainstalovaným softwarem mxAutomation zajišťuje překlad příkazů z řídicího systému Sinumerik, řídí pohyby robota a zajišťuje bezpečnostní a specifické robotické funkce. Vlastní programování robotu provádí obsluha prostřednictvím řídicího systému Sinumerik 840D sl s integrovanou opcí Run MyRobot.

„Spolupráce firem KUKA a SIEMENS trvá už několik let, ale v oblasti řídicích systémů pro obráběcí stroje intenzivně spolupracujeme dva roky,“ uvedl dnes na tiskové konferenci zástupce firmy Siemens Vít Hadáček. Podle jeho slov najde nový software uplatnění nejen  u obráběcích strojů, ale také u tvářecích strojů, brusek, vstřikovacích lisů a dalších strojů, které tváří materiál. Jedná se o další z kroků na cestě k Průmyslu 4.0, jehož jedním z cílů je zlepšení inteligentních automatizačních systémů.

Datum: 14.9.2015 19:30:00

Současně také

IMT
13.–17. 9. 2021


FOND-EX
13.–17. 9. 2021


WELDING
13.–17. 9. 2021


PLASTEX
13.–17. 9. 2021


PROFINTECH
13.–17. 9. 2021

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště