Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
5.-9.10. 2020

Mezinárodní strojírenský veletrh

KOVOSVIT MAS představí na MSV Brno inovaci v obrábění

 

Největší tuzemský výrobce obráběcích strojů KOVOSVIT MAS, a.s. přiváží na MSV Brno inovace v obrábění a robotické pracoviště. Součástí prezentace budou také semináře předních akademických odborníků na téma spolupráce škol s firmami a trendy v oblasti obrábění a konstrukce strojů.

Na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu poprvé představíme inovované soustružnické centrum, které zásadním způsobem rozšíří možnosti obrábění dílců. Jedná se o návrat ke kořenům KOVOSVITU jako dodavatele spolehlivých a tuhých soustruhů s extrémní životností,“ říká generální ředitel společnosti Filip Winkelhofer.

Tato inovativní technologie je z dílny vývojového pracoviště KOVOSVIT MAS, a.s. Jeho velkou přidanou hodnotou je, podle generálního ředitele, zejména nadstandartní vybavení tohoto soustruhu. „Soustružnické centrum jsme také přihlásili do soutěže o nejlepší inovační exponáty Zlatá medaile MSV Brno 2015,“ dodává generální ředitel.

Dalším zajímavým exponátem bude robotizované pracoviště. „I když náš stánek je jedním z největších na veletrhu, budeme prezentovat pouze část tohoto pracoviště, včetně robota. Ve skutečnosti jeden tento robot obsluhuje šest obráběcích strojů v  délce linky, která činí 24 metrů. A to bychom se zde opravdu nevešli,“ vysvětluje dále generální ředitel Filip Winkelhofer.

Ostatní dva stroje, které KOVOSVIT MAS, a.s. v Brně představí, jsou z řady hi- tech technologií. Ty jsou určeny především pro velmi náročného zákazníka, například ze segmentu leteckého nebo ropného průmyslu. KOVOSVIT MAS, a.s. je v současné době jedním ze šesti významných světových producentů, kteří tyto technologie vyrábí.

Součástí expozice bude i nabídka seminářů, které ve spolupráci s předními vysokoškolskými odborníky připravil KOVOSVIT na středeční odpoledne. Odborná i široká veřejnost může přijít diskutovat například s vedoucím Ústavu výrobních strojů a zařízení Strojní fakulty ČVUT v Praze Ing. Petrem Kolářem, Ph.D., vedoucím Ústavu výrobních strojů, systémů a robotiky Fakulty strojního inženýrství VUT v Brně Doc. Ing. Petrem Blechou Ph.D. a vedoucí Katedry konstruování Strojní fakulty ZČU v Plzni Doc. Ing. Václavou Lašová, Ph.D.

Pro širokou veřejnost a především pro studenty bude otevřena Studentská kancelář KOVOSVITU MAS, a.s. Dvě tyto kanceláře vznikly před rokem v Praze pro vysokoškoláky a v Sezimově Ústí pro středoškoláky. Zájemci z řád studentů se tak mohou dovědět zajímavosti z praxe.

Datum: 11.9.2015 16:33:00

Současně také

IMT
5.-9.10. 2020


FOND-EX
5.-9.10. 2020


WELDING
5.-9.10. 2020


PLASTEX
5.-9.10. 2020


PROFINTECH
5.-9.10. 2020

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště