Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
5.-9.10. 2020

Mezinárodní strojírenský veletrh

KOVOSVIT MAS, a.s. na Mezinárodní strojírenský veletrh přiváží novinku.

 

„Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně se KOVOSVIT MAS, a.s. pravidelně účastní již od jeho vzniku v roce 1959,“ říká vedoucí marketingu KOVOSVIT MAS, a.s. Martin Volný a zároveň představuje novinku, která bude mít v Brně českou premiéru.

Akciová společnost KOVOSVIT MAS přiváží do Brna nový stroj s obchodním názvem MCU 1100V - 5X, který provádí vertikální pětiosé obrábění. Zjednodušeně řečeno, zákazníkovi umožní obrobit složitý obrobek na jednom stroji. Stroj má vysoké parametry a je schopen obrábět obrobek o průměru až 1200 mm, výšce až 1 000 mm a hmotnosti až 2 tuny. „Pro představu je to jako byste na otočně sklopný stůl položili automobil Škoda Octavia,“ vysvětluje Martin Volný.  MCU 1100V - 5X umožní komplexní obrábění, včetně již zmíněného souvislého pětiosého. Toto obrábění se používá například pro výrobu lopatek do turbín, energetických dílců, leteckých motorů, dílů pro dopravní techniku a dalších výrobků. „Stroj jsme přihlásili na Zlatou medaili a pevně věřím, že tradici ocenění kovosvitských obráběcích strojů zopakujeme,“ dodává Volný.

Zlaté medaile, které v Brně již kovosvitské stroje obdržely, mají dlouhou tradici. Ocenění v historii společnosti bylo několik. Mezi výrazné úspěchy patří výroba souřadnicové vyvrtávačky VKW 100, kterou se KOVOSVIT proslavil v 50. letech. Ta se po repasech používá po celém světě dodnes. Průlomová ve světě obráběcích strojů pak byla výroba numerických strojů SPT 16 a SPT 32. KOVOSVIT MAS je jako jeden z prvních výrobců v bývalém východním bloku začal v 70. letech vyrábět a také je ve velkém množství do těchto zemí vyvážel. SPT 16 a SPT 32 bylo produkováno několik tisíc a dodnes jsou v provozu. Další významnou kovosvitskou novinkou byla konstrukce a výroba strojů MCSY50/80. O jejich vznik se zasloužil jeden z vynikajících kovosvitských konstruktérů inženýr Ladislav Borkovec. Tento numericky řízený stroj byl tak první „skutečný“ multifunkční stroj, který byl schopen obrábění a byl natolik unikátní, že svými parametry „předběhl“ světový strojírenský vývoj o cca 20 let. Oba tyto kovosvitské stroje byly v minulosti oceněny Zlatou medailí a to právě na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně.

Mimo zmiňovanou novinku bude KOVOSVIT MAS prezentovat další zástupce svého širokého výrobního programu. Jsou to tyto stroje - CNC soustružnické centrum SP 430 SY, vertikální centrum MCV 1270 POWER s demonstrací silového obrábění a vertikální centrum MCV 1016 QUICK. Všechny stroje jsou multifunkční obráběcí stroje produktové řady KOVOSVIT MAS. Jedná se vysoce kvalitní technologie, kdy KOVOSVIT MAS je jedním z šesti světových výrobců, které tyto hi-tech technologie vyrábí.

Kontakt pro média: Iva Ruskovská, tel: 00420 606 710 480, Martin Volný, vedoucí marketingu KOVOSVIT MAS, a.s., tel: 00420 725 740 058.


Česká strojírenská firma KOVOSVIT MAS, a.s. má dlouholetou tradici ve výrobě obráběcích strojů. V roce 1939 ji založil významný český podnikatel Tomáš Baťa a v roce 2014 oslaví 75. let svého působení na trhu strojírenských technologií.

KOVOSVIT MAS, a.s. za poslední dva roky značně posílil svoji pozici na světovém strojírenském trhu a v současné době je lídrem ve výrobě multifunkčních obráběcích strojů v České republice. Je také nositelem mnoha ocenění za technický přínos ve vývoji obráběcích strojů v České republice. Svým výrobním sortimentem se orientuje hlavně na subdodavatele pro automobilový, energetický, letecký a strojírenský průmysl. Zákazníkům nabízí komplexní služby, individuální řešení, flexibilitu a výrobky té nejvyšší kvality. KOVOSVIT MAS, a.s. si v minulosti, tak i v současné době klade za cíl vytvoření pevného a dlouhodobého vztahu se svými zaměstnanci, zákazníky a partnery, díky čemuž je zajištěn kontinuální růst společnosti.

Datum: 13.9.2013 15:24:00

Současně také

IMT
5.-9.10. 2020


FOND-EX
5.-9.10. 2020


WELDING
5.-9.10. 2020


PLASTEX
5.-9.10. 2020


PROFINTECH
5.-9.10. 2020

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště