Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Kontakt-Kontrakt získal na veletrzích pevné místo

 

Akce Kontakt-Kontrakt na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně je vlastně finální částí celého projektu 2013 – 2014. Této druhé části se zúčastnilo 350 firem, z nichž již 290 tam našlo své partnery. Na MSV jednali zástupci firem ze 13 zemí. Řekl to ředitel RHK Brno Petr Bajer. Podle něho se uskutečnilo přes tisíc jednání, navíc mezi firmami probíhají i neoficiální a předem nesjednané schůzky.

Kontakt–Kontrakt se koná na podporu především malých a středních firem a jejich subdodavatelů pro upevnění vzájemných obchodních vazeb a uzavření nových spoluprací, a to i v mezinárodním měřítku. Podstatou celé akce je dlouhodobá a intenzivní příprava pro rychlé a efektivní vyhledání obchodních partnerů s minimalizací vstupních nákladů a náročných příprav, přitom ale s jistotou aktivních obchodních schůzek se žádoucími partnery. „Takový úspěch akce byl předurčen díky kvalitní organizaci ve všech fázích přípravy v rámci sítě Enterprise Europe Network a ve spolupráci se společností Veletrhy Brno, a. s. Jsem spokojen s tím, že z 90 nahlášených zahraničních partnerů se už první den prezentovalo 60 a z předpokládaných asi 800 jednání už proběhla polovina. Komora připravovala jednání společně se zahraničními a našimi firmami a pomáhala vybírat vhodné kandidáty na spolupráci,“ řekl  Bajer.

Podle něho je Kontakt–Kontrakt výslednicí dlouhodobé přípravy. Z těchto jednání v předcházejících ročnících, asi 20 až 30 procent kontaktů pokračuje. Zhruba 10 procent se realizuje v předkontraktačních jednáních. „Opakovanost účasti je poměrně zajímavá, a proto jsme to spustili i letos. Zajímavé je, že jde o společnou akci Veletrhů Brno a komory, která je  realizátorem těchto kontaktních vazeb. Veletrhy Brno patří k největším ve střední Evropě a Kontakt-Kontrakt je pouze doplňkovou záležitostí příprav jednotlivých kontaktů. Firmy se na veletrhu setkávají a vědí o sobě,“ konstatoval ředitel.  Kontakt-Kontrakt tak podporuje  jak veletrhy, tak i prezentaci členských firem brněnské komory a partnerů ze zahraničí.

Akce Kontakt-Kontrakt probíhala na veletrhu dva dny. Stále na nich bylo živo. Kromě služeb, které se tu nabízejí, např. překladatelské, právní, jsou tu v rámci spolupráce i vysoké školy a firmy. V budoucnu hodlá komora umožnit přístup na tato jednání i všem vysokým školám v ČR a Slovenska. Letošní rok se už projektu účastnilo devět fakult, které nabízí zajímavá řešení problémů MSP, možnosti využití specializovaných laboratoří a zkušeben, práci studentů a doktorandů. Ti totiž mohou přinést nová originální řešení a špičkové technologie. „Firmy by se neměly bránit novým kreativním atypickým nápadům,“ doplnil Bajer. 

Datum: 9.10.2013 12:36:00

Současně také

Transport a Logistika
13.-17.9. 2021


ENVITECH
13.-17.9. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště