Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
5.-9.10. 2020

Mezinárodní strojírenský veletrh

KAVON dodává do ČR 4500 druhů různého nářadí

 

Profesionální nářadí, zařízení pro měření kroutících momentů, přesné zatahovací systémy, Akreditovaná laboratoř pro kalibraci momentových klíčů, průmyslová lepidla, elektromagnetické vrtačky a technologie Flowdrill jsou k vidění v  pavilonu V expozici firmy KAVON CZ. Jde o českou výrobní i dodavatelskou firmu.

Na Mezinárodním veletrhu v Brně firma byl zájem z řad odborné veřejnosti mimo jiné o elektronický akumulátorový utahovák Ingesoll Rand. Jde o utahovák s vestavěným senzorem pro snímání momentu a úhlu v rozsahu 2-12 Nm. Zařízení umožňuje přesné řízené utahování a má plnou integraci do systémů řízení výroby. Jeho výhodou je vysoký stupeň zabezpečení proti možnosti lidské chyby nebo neoprávněného použití. Bezdrátová komunikace s centrální jednotkou (oboustranná) umožňuje jednoduchou manipulaci a práci na jakémkoliv místě.

KAVON dodává nářadí v přehledných modulech z ABS plastu, vozíkách, kufrech nebo po jednom kusu ve všech metrických a palcových rozměrech, včetně nejiskřícího nářadí do výbušného prostředí. Poskytuje dlouhodobou záruku například i proti roztažení klíče. Mezi sortiment 4500 různého nářadí patří mimo jiné 600 druhů kleští pro všechny druhy řemesel, mnoho originálních celosvětově patentovaných kleští, nářadí s ochranou do 1000V, zcela jedinečné sika kleště (5 let záruka proti přeskočení), kleště, pinzety pro elektroniku. Dodává též kufry a brašny pro nářadí. Jsou zhotoveny z duralu, ABS plastu, kůže a vyráběny v mnoha typech stavebnicových variantách. Dobře odolávají  oleji,  nárazu – jsou vhodné do těžkých provozů.

Od americké firmy SLUGGER dodává na český trh vrtačky s elektromagnetickým upínáním. Jsou uzpůsobeny pro vrtání spirálovými vrtáky i korunkovými frézami, všechny rozměry korunkových fréz pro vrtání otvorů jsou pro zájemce na skladě v ČR. Na jedno nabroušení  lze vyvrtat 200-300 průchozích otvorů do plného ocelového konstrukčního materiálu v toleranci H9 - H11. Pro vrtání v klasických vrtačkách, frézkách, horizontkách nabízí průmyslové držáky korunkových fréz s morse kužely č. 2-5.

Z produkce anglické firmy SECO putují na český trh speciální ruční pásové brusky se vzduchovým nebo elektrickým motorem pro povrchovou úpravu velkých ploch, vybrušování svárů, odhraňování, 100 druhů brusných ramen. Brusky jsou určeny pro broušení nerezových materiálů, laminátů, dřeva, ocelí, mosazi, hliníku, skla. Komplexní výběr brusných pásů od šířky 3mm do 90mm.

Společnost KAVON jako první v ČR vyzkoušela a použila originální technologii tváření otvorů a závitů Flowdrill. Jde o přesné zhotovení otvorů do tenkostěnných materiálů. Princip technologie je založen na průniku kuželového polygonního hrotu, vyrobeného z otěruvzdorného slinutého karbidu. Za jeho stálého otáčení (axiálně působící síla), dojde ke vzniku tření. Vzniklým teplem se materiál přetváří do tvaru pouzdra. Následně se vytváří závit, nebo se otvor použije jako pouzdro pro čep. Nevznikají špony a čas tváření v ocelovém profilu o síle stěny 2 mm je maximálně tři sekundy.

Firma je oficiálním zástupcem  americké firmy Ingersoll-Rand v ČR,  dále Stahlwille, Knipex, Makita, Norbar, Slugger, Kaiser, Delvo a další. V současné době prostřednictvím velkoobchodu dodává profesionální nářadí přibližně 445 domácím prodejcům. Firma má vlastní laboratoř pro kalibraci a servis momentových klíčů. Tato služba nabývá na důležitosti se zvyšující se kvalitou výroby a uplatňování norem ISO, kdy se měřidla musí kontrolovat v pravidelných intervalech. Provádí kalibraci všech typů momentových klíčů a šroubováků dle mezinárodních standardů.

Datum: 11.10.2013 8:37:00

Současně také

IMT
5.-9.10. 2020


FOND-EX
5.-9.10. 2020


WELDING
5.-9.10. 2020


PLASTEX
5.-9.10. 2020


PROFINTECH
5.-9.10. 2020

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště