Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

JobFair MSV 2014: Firmy pořád hledají zaměstnance

 

O situaci na trhu práce ve strojírenství, elektrotechnice a dalších průmyslových oborech se mohli dozvědět návštěvníci Mezinárodního strojírenského veletrhu na čtvrtém ročníku veletrhu pracovních příležitostí JobFair MSV. Ten se uskutečnil 2. října v pavilonu A2 brněnského Výstaviště. Letos veletrh lákal i na zajímavý doprovodný program.

Na letošním veletrhu pracovních příležitostí, který měl i záštitu MPSV a primátora města Brna se objevilo dvacet čtyři vystavovatelů. Zejména se jednalo o společnosti, které hledají zaměstnance, stážisty, nebo nabízejí odborné praxe. Zaměstnance tyto společnosti hledaly zejména na plný pracovní úvazek. Více než 75 % návštěvníků bylo letos z řad studentů a absolventů. Zbytek tvořili zájemci o práci z oboru. „Skladba návštěvníků je plus mínus stejná, jako každý rok. Letos byli návštěvníci veletrhu lépe připraveni a věděli co je čeká a jakým způsobem se mají nachystat na setkání s personalisty,“ uvádí celý veletrh jeho ředitel Ing. Jiří Wagner.

Letos veletrhem JobFair MSV prošlo přes dvanáct tisíc návštěvníků. Což je nejvíce v historii veletrhu. „Letos jsme se zaměřili na větší propagaci, doplnili jsme naše komunikační kanály a na příští ročník připravujeme další nástroje. Dopolední program veletrhu byl velmi dobrý a myslím si, že se vystavovatelé museli pořádně otáčet. Odpoledne už návštěvnost mírně upadala, ostatně jako na celém veletrhu,“ dodává Wagner.

V rámci doprovodného programu se vystřídalo dvacet čtyři řečníků, kteří představili svou společnost a možnosti spolupráce s firmami. Garantem odborného programu byla společnost flow-r. Ta prezentovala velmi zajímavé přednášky o tom, jak se prezentovat při pohovoru, jak se nechat lovit personalisty, otevřela oči lidem, kteří váhají, co mají dělat a další zajímavosti. „Letos byl doprovodný program opravdu našlapaný. Musím říct, že jsme zájemců o program měli hodně. Je škoda, že jsme nemohli nafouknout vystavovací plochu, ale určitě s tímto budeme pracovat,“ dodává Wagner.

Další ročník veletrhu pracovních příležitostí, s pořadovým číslem pět, se uskuteční 17. září 2015. Více informací najdete na www.jobfairmsv.cz.

Datum: 3.10.2014 22:30:00

Současně také

Transport a Logistika
8.-12.11. 2021


ENVITECH
8.-12.11. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště