Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
4.-7.10. 2022

Mezinárodní strojírenský veletrh

JAN SVOBODA s.r.o. v Brně představí plovoucí trysky Thermoplay

 

Zavítejte na stánek 45-46 v pavilonu G1 firmy JAN SVOBODA s.r.o., kde vám jejich specialisté představí plovoucí trysky Thermoplay s potenciálem snížení nastavené teploty vstřikování o 30–50°C.

Vstřikovací forma jako tepelný výměník

Vstřikovací forma je pohledem tepelné bilance v podstatě tepelný výměník. Jednoduše lze tedy odvodit, že pokud na jedné straně omezíme vstup tepla, na druhé straně budeme potřebovat podstatně méně tepla odvést, čímž klesne jak spotřeba energie na topení (vstupy tepla), tak i na chlazení (odvod tepla).

Obr. 1: Přestup tepla z trysky do formy

Princip se zdá triviální, řešení ovšem není jednoduché. Společnost Thermoplay S. p. A. s výhradním zastoupením na českém a slovenském trhu firmou JAN SVOBODA s.r.o. proto vyvinula trysky efektivně eliminující přestup tepla z horké trysky do formy. K dispozici jsou jak horké trysky pro technické materiály, tak i plovoucí trysky pro standardní plasty. Z hlediska efektivity je ovšem nejlepší aktivní ovládání homogenity teplotního pole na vstřikovacím otvoru s pomocí standardizovaných vložek.

Firma JAN SVOBODA s.r.o. (www.jansvoboda.cz) po již více než čtvrt století zajišťuje dodávky komponent pro formy a stroje na vstřikování plastů a zpracování lehkých kovů, a to včetně veškeré technické podpory a servisu. Svým klientům pomáhá hledat nová řešení pro zefektivnění výroby a zvýšení jejich konkurenceschopnosti na mezinárodním trhu. Firma pod jednou střechou nabízí ucelené portfolio špičkových produktů od specializovaných firem z celého světa. Motto: Nejlepší servis je ten, který nepotřebujete.

 

 

 

Datum: 8.9.2022 17:26:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště