Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
10.-13.10. 2023

Mezinárodní strojírenský veletrh

JAN SVOBODA s. r. o. představí na MSV několik novinek

 

Stánek 45-46 v pavilonu G1 firmy JAN SVOBODA s.r.o. bude pokračovat v nastoleném trendu ukázek ekologického vstřikování plastů s extrémně sníženou spotřebou elektrické energie pro vyšší konkurenceschopnost českých a slovenských vstřikoven plastů.

K vidění budou tyto exponáty:

 • Japonský vstřikolis JSW s efektivnější vstřikovací komorou a spotřebou rychlovarné konvice
 • Plovoucí trysky Thermoplay s potenciálem snížení nastavené teploty vstřikování o 30 – 50°C
 • Speciální odvzdušňovací systémy pro eliminaci zmetkovitosti při vstřikování
 • Česká verze unikátní publikace s nejnovějšími poznatky o vstřikování
 • Hydraulické válce s integrovaným brzděním „ABS“ pro zkrácení vstřikovacích časů až o 60 %
 • Chladicí systém BALZI se zvýšenou efektivitou chlazení

A mnoho dalšího z oblasti finančně efektivního, ekologického vstřikování.

Hydraulické válce s integrovaným brzděním „ABS“ pro zkrácení vstřikovacích časů až o 60 %

Časová náročnost výrobního procesu trápí všechny výrobní firmy. Proto společnost VEGA vyvinula řešení pro bezpečné navýšení rychlosti pohybu až o 800 %. Speciální evolventní náběh hydraulického tlumení pohybu dosahuje podobného efektu jako ABS v automobilech.

Doba pohybu 300 mm BEZ tlumení

Doba pohybu 300 mm S tlumením

4 vteřiny

1 vteřina

Tabulka 1: Srovnání doby pohybu válců

Z tabulky 1 lze odvodit úsporu cca 3 vteřiny na jeden pohyb. Celková časová úspora na jeden vstřikovací cyklus je tedy 6 vteřin (nahoru a dolů). Pokud se za jeden rok na stroji provede 180 000 vstřikovacích cyklů, pak je časová úspora 180 000 x 6 = 1 080 000 vteřin, tedy 300 hodin, nebo také 12,5 dní třísměnného provozu. Pokud pro větší lisy vyjdeme z velmi rozumné (nízké) ceny hodiny stroje 900,- Kč/hod, pak výsledná finanční úspora je cca 270 000 Kč na jeden vstřikolis za rok.

7× „PROČ“: Odvzdušnění JAN SVOBODA

Mezi problémy, kvůli kterým české firmy zbytečně přicházejí o peníze, patří:

 •  Vyšší dotlaky
 •  Větší vnitřní pnutí
 • Deformace dílů po vyhození z formy
 • Delší chladicí časy
 • Viditelné známky pálení materiálu
 • Přetoky
 • Pomalejší doby plnění dutiny

Každý technik tyto problémy řeší, ale málokterý management o nich opravdu ví. Navštivte na letošním MSV expozice firmy JAN SVOBODA s. r. o. v pavilonu G1, stánek 45-46 a dozvíte se více!

Představí se také česká verze unikátní publikace (příručky) s nejnovějšími poznatky o vstřikování

Firma JAN SVOBODA s.r.o. přináší svým klientům víc než jen progresivní a novátorská řešení, která zvyšují profit vstřikovnám na plasty. Nedílnou součástí je také kontinuální vzdělávání klientů, a to jak v oblasti praxe (nasazování moderních prvků forem), tak i v oblasti teorie. Český překlad publikace amerického autora Johna P. Beaumonta, prezidenta společnosti Beaumont Technologies, Inc. je dalším inovátorským počinem firmy JAN SVOBODA s.r.o., která tak svým klientům poskytuje přístup k unikátním know-how. Jedná se o monotématickou knihu z oboru vstřikování plastů, jejímž hlavním tématem je osvětlení chování taveniny při plnění tvarových dutin vstřikovacích forem polymerní taveninou.    

O firmě

Firma JAN SVOBODA s.r.o. po již více než čtvrt století zajišťuje dodávky komponent pro formy a stroje na vstřikování plastů a zpracování lehkých kovů, a to včetně veškeré technické podpory a servisu. Svým klientům pomáhá hledat nová řešení pro zefektivnění výroby a zvýšení jejich konkurenceschopnosti na mezinárodním trhu. Firma pod jednou střechou nabízí ucelené portfolio špičkových produktů od specializovaných firem z celého světa. Motto: Nejlepší servis je ten, který nepotřebujete.

 


 

Datum: 8.9.2022 9:00:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště