Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
10.-13.10. 2023

Mezinárodní strojírenský veletrh

IOTOR v Digitální továrně 2.0 představuje jak z budov a strojů udělat inteligentní pomocníky

 

Ze strojů, které musí hlídat lidé, dělají ve společnosti IOTOR chytré pomocníky. Zaměřují se na IOT, tedy internet věcí, který má potenciál generovat data v průmyslovém odvětví. Na základě nich pak analytici mohou vyhodnocovat stav, opotřebení nebo výkon. Výhodou například je, že obsluha stroje pak vidí stav celé haly na jednom centrálním řídícím panelu a že snadno zdokumentujete stav budov a zařízení včetně případných anomálií.

Výrobu je možné sledovat z povzdáli. „Na ukázku tady máme těžební věž, ale můžete si to klidně vztáhnout na konkrétní stroj nebo například na budovu. Na stroj se umístí senzor, který sleduje jeho stav. Pokud by se stroj v reálném čase začal například zadrhávat, nebo by vypadl ze svého taktu, tak to senzor zachytí a odešle hlášení,“ řekl Jakub Nikl ze společnosti IOTOR.

Na zařízení lze umístit různé senzory. „K dispozici máme pohybová a teplotní čidla. Dále umíme změřit takt motoru nebo monitorovat spotřebu energií, jako je voda, elektřina a plyn,“ dodal Nikl. Včasnou optimalizací tak dokážete predikovat údržbu a hrozící selhání zařízení, což výrobním společnostem může ušetřit i statisícové náklady na prostoje.

 

Datum: 9.11.2021 17:42:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště