Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
10.-13.10. 2023

Mezinárodní strojírenský veletrh

Páteční program pro školy - IndusTRY: Zkus to s průmyslem

 

Průmysl se dlouhodobě potýká s nedostatkem pracovníků. A nemluvíme tady pouze o operátorech výroby, hledají se vývojáři, vedoucí pracovníci a technicky zdatní jedinci, kteří posouvají tuzemskou i výrobu k větší konkurenceschopnosti. Z tohoto faktu se dá vinit spousta lidí, věcí i institucí. Nebo třeba raději udělat něco, co se pokusí misky vah aspoň trochu vychýlit. Třeba jen ukázat, že moderní průmysl možná vypadá trochu lépe, než se mnozí domnívají. 

Kdy: 7. října 2022
Kde: sál P1
Registrace zdarma: www.zkusprumysl.cz

Proč přemýšlet o kariéře v průmyslu třeba už během studia na základní či střední škole? Třeba proto, že ne každému vyjde kariéra influencera, food blogera či profesionálního DJ. 

Cílem konference, která je výhradně určena studentům (ideálně základních či středních škol), je představit průmysl takový, jaký skutečně je. Ale hlavně takový, jaký může být, když získá dost talentů pro jeho další rozvoj. Zapomeňte na špinavé provozy či montérky zamaštěné od oleje. Průmysl ovládá digitalizace. 

Chcete vědět, jak moderní technologie, jako umělá inteligence, rozšířená i virtuální realita, kooperativní robotika a další, mění tvář průmysl? A jste ochotni přijmout myšlenku, že i vaše kariéra bude jednou s průmyslem spjatá? Zkuste to s průmyslem, zkuste to s naší konferencí!

Témata konference lze shrnout následujícími body:

  • Průmysl 4.0 aneb Poznejte digitální transformaci průmyslu
  • Technologická gramotnost v praxi – jaké znalosti a dovednosti si osvojit?
  • Příběhy lidí z průmyslu – je lepší být influencer, nebo výrobní ředitel?
  • Ukázky moderních technologií – od rozšířené reality po umělou inteligenci
  • Roboty, nebo roboti – jak fungují roboty v průmyslu
  • Proč zvažovat kariéru v průmyslu? Ano, jsou tam i peníze!

Akce probíhá v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu 2022 v Brně. Součástí konference je v závěru možnost prohlídky technologií napříč výstavištěm. Vstupenka na veletrh je součástí bezplatné registrace na tuto konferenci.

Registrace na konferenci je možná (individuálně či pro skupiny) na https://www.zkusprumysl.cz/registrace.html.

TIP: Poslechněte si podcast s organizátory akce na https://www.vseoprumyslu.cz/inspirace/podcasty/tadeas-salaba-za-nezajem-o-technicke-obory-muze-byt-i-upadajici-technicky-vzor-v-rodine.html 


 

Datum: 29.7.2022 12:44:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště