Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
5.-9.10. 2020

Mezinárodní strojírenský veletrh

IMI CCI na JobFair MSV

 

Markéta Matoušková, HR manager IMI CCI

Jak vnímáte v současné době trh práce?
Pravděpodobně nebudu jediná, která současnou situaci na trhu práce označí jako dynamickou, živou, náročnou… Firmy jsou nuceny bojovat o každého kandidáta a nesmí si dovolit žádnou chybu v náborovém procesu. Z našeho pohledu ale není jen důležité vylepšovat proces náboru, vytřibovat si rekruiterské dovednosti a vylepovat plakáty. Je důležité udržovat firemní kulturu, myslet na své stávající zaměstnance a pracovat na spravedlivém a férovém pracovním prostředí. Být důslední ve svých rozhodnutích, jak populárních, tak méně populárních. Být zaměstnancům partnerem a vytvářet pracovní prostředí, ve kterém mohou vykonávat kvalitní práci. Protože z našeho pohledu jsou loajální zaměstnanci nejlepší reklamou společnosti.

Pokud hledáte nového pracovníka do Vaší společnosti, které atributy sledujete?
Při hledání budoucího zaměstnance naší společnosti sledujeme řadu „atributů“, ale nejdůležitější je pro nás jak si celkově „sedneme“.  Kromě toho, aby kandidát odpovídal našim odborným požadavkům a přístupu k práci, je pro nás důležité, aby fungovala „chemie“ s jeho budoucím nadřízeným a my odpovídali požadavkům a očekáváním uchazeče. Každý z uchazečů o práci přichází na pohovor s řadou očekávání - kariérních, osobních, pracovních….  A pokud si tyto očekávání a potřeby „sednou“ s těmi našimi, většinou to vede k dlouhodobé úspěšné spolupráci. Naopak, pokud si navzájem něco nalháváme, nemá spolupráce většinou dlouhého trvání.  

Co jsou nejslabší a nejsilnější stránky uchazečů o práci ve Vaší společnosti?
V této oblasti se dá těžko zobecňovat a z mého pohledu by bylo zbytečné zde zmiňovat příklady špatných stránek. Každý kdo k nám přijde na pohovor, věnuje vždy minimálně hodinu svého času naší společnosti, čehož je potřeba si vážit.
Jediné, co bych si přála je, aby české školství vychovávalo více k samostatnosti, oceňovalo názory a podněcovalo analytické a kritické myšlení. Místo memorování podporovalo praktické zkušenosti.

Jaké vlastnosti zaměstnanců a uchazečů jsou ve Vaší společnosti nejvíce ceněny?
Chuť pracovat a ochotu učit se. Pokud toto je, vše ostatní přijde.

Pokud byste mohli sestrojit ideálního uchazeče o zaměstnání ve Vaší společnosti, jaký by byl?
Jak jsem již psala, chuť pracovat a ochotu učit se, ochotu udělat o krok navíc a nenechávat problémy ležet. Nemít strach udělat chybu, protože největší chyba, kterou v životě můžete udělat, je mít pořád strach, že nějakou uděláte (Elbert Hubbard).  

Co u Vás ve stánku na veletrhu Job Fair MSV mohou návštěvníci najít a zjistit?
Poznáte naši společnost, od našich kolegů zjistíte jaké to je u nás pracovat. Dozvíte se, jaké nabízíme možnosti pro absolventy středních a vysokých škol.  Zjistíte, jak se vyrábí ventily pro vysoko-zátěžové provozy do elektráren a rafinérií, jak probíhají testy pod tlakem srovnatelným s tlakem na dně Mariánského příkopu a pod teplotou od -196°C až do +350°C a mnoho dalšího.

Datum: 3.10.2016 7:00:00

Současně také

IMT
5.-9.10. 2020


FOND-EX
5.-9.10. 2020


WELDING
5.-9.10. 2020


PLASTEX
5.-9.10. 2020


PROFINTECH
5.-9.10. 2020

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště