Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
4.-7.10. 2022

Mezinárodní strojírenský veletrh

HRSflow na MSV Brno 2018: Řešení horkých vtoků na míru pro náročné technické součásti

 

Společnost HRSflow představí na MSV Brno 2018 (hala G1, stánek 20) univerzální aplikaci své technologie FLEXflow - servoelektricky poháněné systémy uzavíratelných vtoků pro plynulé ovládání v rozsahu 360° a monitorování průtoku, a další inovativní řešení systémů horkých vtoků pro komplexní a vysoce kvalitní díly. Prezentované aplikace se budou týkat nejen automobilového průmyslu, ale i jiných oborů.

V rámci letošního ročníku veletrhu MSV Brno uvede společnost HRSflow, která se specializuje na technologii systémů horkých vtoků, technologii řešení servoelektricky poháněných uzavíratelných vtoků FLEXflow, kterou vyvinula společně s globálními partnery. Reálná aplikace. Obrázek technologie FLEXflow je pouze ilustrační. © HRSflow 

Lehká a inovativní řešení pro automobilový průmysl

Společnost HRSflow ve spolupráci s výrobcem vstřikovacích lisů KraussMaffei a americkým výrobcem nástrojů ProperTooling vyvinula a optimalizovala systém horkých vtoků pro vícefázový výrobní proces lehkých automobilových středových loketních opěr. Nosná konstrukce je tvořena tenkostěnnou organickou vrstvou vyztuženou vlákny s využitím procesu FiberForm vyvinutého společností KraussMaffei. Nejprve je konstrukce předlisována polypropylenem (PP) a potom termoplastickým elastomerem (TPV), čímž se vytvoří hebký, na pohled jemně zrnitý povrch. Vstřikovací lisování se provádí dvěma horizontálními systémy horkých vtoků FLEXflow pomocí dvou (první fáze) a tří (druhá fáze) trysek horkých vtoků. Servoelektricky poháněné, individuálně řízené trysky zajišťují optimální plnění dutin a zvyšují spolehlivost procesu a nákladovou efektivitu.

Společnost HRSflow předvede návštěvníkům také svou technologii Diamond Lux Line používanou k inovativní výrobě LED čoček z PMMA o tloušťce 22 mm pro světlomety vozidel. Výroba probíhá ve spolupráci se společností ENGEL. Pro oba partnery je hlavní výzvou vyrábět tlustostěnné čočky, které kombinují vysokou optickou kvalitu a vysoce efektivní výrobu. Nejprve se vyrábí předlisek a v následujících fázích se přidávají další vrstvy stejného materiálu. Přelisování kompenzuje jakékoliv propadliny na povrchu předchozí vrstvy a zajišťuje vysokou optickou kvalitu.

Lehká krabice na nástroje

Ukázkou inovativního pouzdra, která bude k vidění na MSV Brno, je krabice na nástroje vyrobená z mikrobuněčné pěny, která se vyznačuje nízkou hmotností. Její výroba je založena na procesu zpracování pěny FoamPro od společnosti Yizumi, která je vývojovým partnerem, a ze systému horkých vtoků FLEXflow se třemi tryskami a zpětným vstřikováním od společnosti HRSflow. Finální díl se vyznačuje vysoce kvalitním a jemně strukturovaným povrchem. Díky možnosti jednotlivě ovládat tlaky a rychlosti proudění u každého vtoku představuje technologie FLEXflow optimální řešení pro velké i malé aplikace, a to i u termoplastů, které jsou obtížně zpracovatelné.

Inovativní řešení v oblasti vtoku

Inovativní řešení HPgate na výstavě MSV Brno: nákladově úsporné řešení zvyšující kvalitu uzavíratelného vtoku pro výrobu vysoce kvalitních dílů bez otřepů. Oproti konvenčním verzím je tento vtok součástí tvrzené kovové vložky vyrobené přímo společností HRSflow. Tato vložka se jednoduše přišroubuje do formy, takže ji lze při případném opotřebení velmi snadno vyměnit. Toto inovativní řešení je vhodné pro přímé vstřikování na povrchy PMMA, stejně jako pro vyztužené materiály za účelem optimalizace kvality vtoku a zamezení otřepům. Kromě toho zjednodušuje obrábění sedla formy v oblasti vtoku, což umožňuje vysokou kvalitu vtoku po celou dobu životnosti formy. Hlavní výhody jsou následující: lepší kvalita místa vtoku ve srovnání se standardními kuželovými a válcovitými konfiguracemi, snadnější obrábění pro nástrojárnu, snadná údržba vtoku, žádné riziko poškození, širší okno procesu a rychlejší seřizovací operace.


O společnosti HRSflow

HRSflow (www.hrsflow.com) je divizí společnosti INglass S.p.A. (www.inglass.it) se sídlem v San Polo di Piave v Itálii. Specializuje se na vývoj a výrobu pokročilých a inovativních systémů horkých vtoků pro průmysl vstřikovacího lisování. Skupina společností má více než 1100 zaměstnanců a působí na všech významných světových trzích. Společnost HRSflow vyrábí systémy horkých vtoků ve svém evropském sídle v San Polo di Piave (Itálie), dále v Asii ve své továrně v Hangzhou (Čína) a ve svém zařízení v Byron Center nedaleko Grand Rapids (Michigan, USA).

Kontakt a další informace

HRSflow, Via Piave 4, 31020 San Polo di Piave (TV), Itálie
Telefon: +39 0422 750 111, E-mail: info@hrsflow.com, www.hrsflow.com
Erica Gaggiato, Oddělení pro komunikaci
Telefon: +39 0422 750 120, E-mail: erica.gaggiato@inglass.it

Datum: 6.8.2018 15:25:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště