Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
4.-7.10. 2022

Mezinárodní strojírenský veletrh

Řešení vstřikovacích systémů pro složité aplikace

 

Nejvýznamnější témata ve stánku HRSflow na MSV Brno 2017 budou zahrnovat nový sortiment prostorově úsporných plně kompaktních trysek (vlevo), technologii vstřikovacích systémů FLEXflow One se servopohonem, u které vzhledem k jejímu nastavování inteligentním externím rozhraním (vpravo nahoře) není zapotřebí doplňková řídicí jednotka, a také nově vyvinuté přítlačné bloky upínacích desek (vpravo dole), které po umístění mezi topný systém a formu výrazně napomáhají k zvýšení tuhosti formy.
© HRSflow

San Polo di Piave, Itálie, srpen 2017 --- Přítomnost společnosti HRSflow (www.hrsflow.com) na letošním MSV Brno ve stánku 25 v hale G1 bude zaměřena na technologii vstřikovacích systémů FLEXflow One se servopohonem, u které není zapotřebí doplňková řídicí jednotka během vstřikovacího procesu, a na nový sortiment plně kompaktních trysek se zmenšeným konstantním vnějším průměrem po celé jejich délce. Vzhledem k nově vyvinutým přítlačným blokům je lze použít k lepšímu zajištění podpory topného systému ve formě, zatímco nová sada pro zabezpečení závitů zamezuje poškození šroubovaných trysek topného systému při demontáži.

Flexibilně programovatelné, lze provozovat bez řídicí jednotky
Vstřikovací systémy FLEXflow One se servopohonem pro jehlou uzavíratelné trysky, poprvé uvedené na veletrhu K2016, mají jednoduchý hnací modul, který nahrazuje jinak nezbytnou řídicí jednotku. Ve svém současném provedení je tento modul dodáván s výchozím nastavením, při kterém je jehla otevírána a zavírána v plném rozsahu. Za pomoci inteligentního externího rozhraní (External Smart Interface, ESI), které se připojí za tímto účelem, lze pro konkrétní aplikace individuálně nastavit zdvih a rychlost jehly, v případě potřeby i ve více krocích. Za pomoci tohoto rozhraní ESI lze individuálně naprogramovat až 24 jehel (trysek) na jeden systém. Po uložení těchto parametrů do hnacího modulu je systém připraven ke plynulé výrobě kvalitních vstříkovaných dílů bez řídicí jednotky. 

Jako doplňkový bezpečnostní faktor oproti hydraulickým topným systémům se v době výroby nastaví maximální kroutící moment pro servomotor. Po dosažení této hodnoty provede elektronika odstavení a zamezí tak poškození topného systému a formy a tím i dlouhé a nákladné době odstávky výroby. Kromě toho jsou všechny systémy FLEXflow One propojeny s bezpečnostním rozhraním (Safety Interface Box, SIB), které za účelem zajištění bezpečných pracovních podmínek komunikuje s řídící jednotkou vstřikovacího stroje.

Těsný rozestup dutin formy
Plně kompaktní tryska (Full compact nozzle) je název společnosti HRSflow pro nově vyvinutou skupinu šroubovaných trysek vstřikovacího systému, kterou je dosahováno prostorově úsporného řešení, přičemž průměr vybrání trysky je po celé její délce zmenšen z 33 mm na 28 mm. Jsou optimalizovány pro výrobu malých jemných dílů, například mřížek reproduktorů, a jsou vhodné také pro reverzní vstřikování z pohyblivé strany formy. Délky jsou v rozmezí od 75 mm do 450 mm, s vnitřním průměrem 6, 8 a 10 mm. Lze je vybavit jednou nebo dvěma zónami ohřevu a dodat je lze ve verzi z řady Classic Line a také ve verzi zabezpečené proti poruše Fail Safe Line, s dvěma topeními a dvěma termočlánky pro každou zónu. Dostupné jsou vtoky s torpédem, s volným tokem a uzavíratelné jehlou.

Zvýšení tuhosti formy
Společnost HRSflow nedávno uvedla přítlačné bloky, které se umístí mezi vstřikovací systém a formu.Tyto bloky výrazně napomáhají ke zvýšení tuhosti formy a mohou být flexibilně umístěny bez nepříznivého dopadu na teplotní profil topného systému. Jsou vyrobeny z materiálu, který nepřenáší teplo z rozvaděče do formy.  

Jednodušší údržba
Další nedávno uvedený výrobek, Thread Safe Kit – sada pro zabezpečení závitů, snižuje náklady na údržbu, a to tím, že pomáhá zajistit snadné vyšroubování trysky bez poškození závitu. Zamezuje zadření šroubované trysky zejména při zpracovávání kritických termoplastů, například PMMA a PC. 

 

Datum: 19.8.2017 12:56:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště