Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

HIWIN na MSV Brno

 

Brno, MSV 2016, 3. 10. 2016 – Hala V, stánek 109 - Brněnská společnost HIWIN s.r.o., přední dodavatel lineární techniky, představuje na brněnském strojírenském veletrhu hned tři novinky

Šestiosý robot RA605-710 s plnohodnotnou simulací
Automatizace výrobních procesů se neustále zvyšuje a posouvá své hranice k automatizaci inteligentní. Jednou z odpovědí korporace HIWIN Technologies na změny v průmyslovém odvětví je robot RA605-710. Poptávka po robotech rychle roste, což snižuje jejich cenu a umožňuje rozšíření jejich využití. RA605-710 je robot střední třídy s možností nasazení v mnoha odvětvích za velmi příznivou cenu. Má poloměr dosahu 700 milimetrů a pracovní zatížení 6 kilogramů. Je určen pro aplikace zahrnující manipulační úkoly od transportu mechanických dílů až po aplikace montážních linek a kompletování elektronických dílů. Instalace je možná do podlahy, zdi či stropu. Robot se snadno integruje do stávajících systémů PLC. Brněnský HIWIN s.r.o. bude zajišťovat nejen dodávky, ale i technickou podporu, lokalizaci a programování. Z Brna budou roboti putovat i dále do východní Evropy. Jednou z předností RA605-710 je možnost plnohodnotné simulace a příprava 3D modelu pracoviště. Celých 95 procent programování je možné provést předem virtuálně bez nutnosti mít robota již „ve stavu zaměstnanců“ a na pracovišti. To výrazně šetří čas i peníze.

HM moduly HIWIN s oceněním za design
Moduly HM pro pohony využívající ozubené řemeny nebo kuličkové šrouby nabízejí vyšší dynamiku při přesnosti ±0,1 mm a zátěži 5 až 30 kilogramů. Tyto moduly jsou absolutní novinkou v portfoliu produktů společnosti HIWIN a reagují na zvýšenou poptávku a zájem trhu.

 „HIWIN bude na českém trhu v případě HM modulů poskytovat kompaktní řešení, kompletní dodávky celků včetně převodovek a servomotorů. Samozřejmě že zákazníkovi můžeme navrhnout dle jeho požadavků a aplikací optimální model,“ vysvětluje Ing. Pavel Cach, výkonný ředitel společnosti HIWIN s. r. o., a dodává: „V rámci kompletní dodávky jsme schopni poskytovat nejen motory HIWIN, ale i motory třetích stran.“

Odlehčený, přesto robustní, hliníkový profil těchto modulů naznačuje vysokou kvalitu a užitnou hodnotu celého produktu. Design těchto modulů získal v letošním roce prestižní ocenění iF Design Award.

Laserové řezací stroje FeiCut
HIWIN s.r.o. ve spolupráci se společností BT Bear Tronic s.r.o. vyvinul a vyrábí již třetí generaci laserových řezacích strojů FeiCut. Mezi nové modifikace třetí generace patří vylepšená ergonomie, která zajišťuje lepší přístupnost pracovní plochy a přináší snížení pracovního stolu. Oproti konkurenci má FeiCut nižší nároky na zástavbový prostor. Footprint stroje je jedním z nejmenších na trhu. Stroj není ukotven do podlahy, přesto je zachována vysoká přesnost a spolehlivost. Toto řešení přináší zákazníkům velké úspory při stavební předpřipravenosti pro instalaci stroje. FeiCut stojí na antivibračních patkách, které limitují vibrace z okolních strojů a provozu, a naopak limitují vibrace vlastního řezacího stroje. FeiCut vyniká vysokou tuhostí nosného rámu, který bez problému absorbuje zrychlení až 2,5 g. Dodává se výhradně s lineárními motory HIWIN, které zajišťují vyšší rychlost i požadovanou přesnost a které mají také dostatečnou rezervu ve výkonu. Nepotřebují tak častý servis a mechanické části se neopotřebovávají.

Výkon instalovaného fiber laseru může dosahovat až 6 kW a zajistit maximální řeznou tloušťku až 25 mm. K dispozici jsou modely pro standardní formáty plechů od 0,8 × 1 m až po 2 × 6 m. Nabídka je rozšířena o FeiCut Combi, který umí řezat plech i ocelové profily o průměru 6 až 200 mm.

HIWIN (název vznikl složením z výrazů HI-tech a WINner – volně přeloženo jako vítěz v hi-tech technologiích) je dnes v mnoha zemích světa synonymem pro vysoce kvalitní komponenty lineární techniky. Reprezentantem značky HIWIN je i česká společnost HIWIN s.r.o., která je kapitálově spojena s evropskou centrálou v německém Offenburgu. Česká firma HIWIN s.r.o. je výhradním distributorem produktů HIWIN pro Českou republiku, Slovensko, Bulharsko, Chorvatsko, Srbsko, Černou Horu, Makedonii a Bosnu a Hercegovinu. Produkty HIWIN, vyráběné v několika závodech na Tchaj-wanu, v Japonsku, USA, Německu i v ČR, jsou dodávány přímo ze skladu v Brně a jsou určeny především pro manipulační a jednoúčelové stroje, CNC zařízení a obráběcí centra, strojní vybavení, těžké řezací stroje, brusky, pily, formovací stroje, automatizační zařízení, vysokorychlostní polohovací jednotky, lékařská zařízení, elektronický průmysl a polohovací zařízení.Přidanou hodnotou značky HIWIN je na celém světě kvalita produktů, rychlost dodávek, odborná pomoc a všestranná péče o zákazníka.

Kontakt pro média:
Filip Cvetler, Public Relations, tel.: 602 500 780,
filip.cvetler@fcpr.cz
Ing. Pavel Cach, HIWIN s.r.o., tel.: 548 528 238, pavel.cach@hiwin.cz

HIWIN s.r.o., Medkova 888/11, 627 00 Brno, Česká republika, tel.: +420 548 528 238, fax: +420 548 220 223, e-mail: info@hiwin.cz, IČ: 26270722, DIČ: CZ26270722

Datum: 29.9.2016 15:33:00

Současně také

Transport a Logistika
13.-17.9. 2021


ENVITECH
13.-17.9. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště