Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
10.-13.10. 2023

Mezinárodní strojírenský veletrh

Hardwario: Fungují z baterií několik let, připojí se k internetu téměř odkudkoliv a snadno se integrují s dalšími systémy


Hardwario si můžete představit jako tým patnácti vývojářů, kteří se specializují na hardwarová řešení. Jejich specializace je na LP WAN technologie (speciální sítě). Jedná se o řešení s velmi nízkou spotřebou a dosahem. Hardwario dokáže postavit zařízení, které tyto sítě využije. Připravují zařízení, které přenáší data odkudkoliv. Nepotřebují žádné síťové adaptéry nebo zásuvky, protože Hardwario funguje na baterii.

   

Zařízení, které dokáže přenášet data takřka odkudkoliv, se vyplatí například v oblasti zemědělství a lesnictví. „V těchto segmentech velmi těžce hledáte zásuvku nebo připojení k internetu. Hardwario tak lze využít pro přenos dat ze senzorů teploty, vlhkosti, síly větru nebo půdní vlhkosti,“ vysvětlil Alan Fabik ze společnosti Hardwario.

Kromě propojení těžko dostupných míst, se vývojáři zaměřili také na průmysl, retail nebo obchodní trh. „V těchto odvětvích totiž řešíte přístupy do místních sítí, což je problém. Musíte projít papírováním přes IT oddělení dané společnosti, aby Vám umožnila propojení do jejich místní sítě a s technickým oddělením pak musíte vykomunikovat zásuvku, do které připojíte například přenosnou váhu. My jsme přišli právě s takovým řešením, že ani jedno z toho nepotřebujete. Dodáváme vlastní sít, přes kterou data odesíláte například do cloudu a zásuvku nepotřebujete, protože je to na baterii,“ řekl Fabik. Jejich řešení tak například využijí pivovary, které si vedou záznamy o prodejích na reklamní ploše v supermarketu a potřebují k tomu zvážit paletu nebo spočítat vystavené láhve v lednici.

Hardwario využijete také ve výrobě. Ke strojům nainstalujete čísla, která sledují jejich stav, životnost a produktivitu. „Jedná se o neinvazivní monitoring výroby, kdy ke strojům nasadíme čidlo, které sejme parametry stoje a sítí odešle třeba informaci o taktu do tabletu nebo telefonu daného technika. Také máme systém andon, kterým obsluha přímo upozorní na nějaký problém. Příkladem může být třeba záložní strojní systém ve Škodovce,“ dodal Fabik.

 

Datum: 9.11.2021 14:30:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště