Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GÜHRING prezentuje v pavilonu F špičkové řezné nástroje

 

Společnost GÜHRING s.r.o. prezentuje na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně v pavilonu F řadu špičkových řezných nástrojů a upínačů pro průmyslové obrábění. Vynikají vysokou produktivitou, hospodárností a zaručují vysokou přesnost obrábění. V rámci své výroby speciálních nástrojů vyvíjí a vyrábí pro zákazníky optimalizované nástroje s vysokým výkonem. Zajímavé je, že firma na veletrhu letos prodala nástroje za více než tři miliony korun.

„K tomu slouží vývojové a výzkumné oddělení, kde vznikají nástroje mimo jiné s nejvyšší přesností, účinností a hospodárností. Středisko je vybaveno například vysokorychlostní kamerou, elektronovým rastrovým mikroskopem a dalšími špičkovými zařízeními. Pro obrábění poskytuje vlastní testovací prostor, který je k dispozici i zákazníkům firmy. Metoda konečných prvků a výpočetní dynamika kapalin je určena pro detailní analýzu procesu a nástroje napříč odvětvími,“ konstatoval Josef Mikloš, obchodní ředitel a jednatel společnosti.

Podle něho pořizovací cena kvalitních obráběcích nástrojů, kterými nástroje Gühring bezesporu jsou, je poměrně vysoká. Oproti běžným nástrojům však nástroje firmy umožňují mnohem produktivnější obrábění, což přináší ve výsledku nemalé úspory při obrábění. Využití vlastností moderních nástrojů znamená jednak jejich nasazení za optimálních podmínek, jednak jejich správnou údržbu a servis. Životnost nástroje je tak možno značně prodloužit a tím dosáhnout již výše zmíněných úspor. Servisem nástrojů se rozumí jejich včasné a správné naostření, popř. přepovlakování. „ Naše servisní středisko má již s ostřením a povlakováním nástrojů dlouholeté zkušenosti. Kromě ostření nástrojů pro české zákazníky zajišťuje  také servis nástrojů pro renomované německé firmy  jako jsou  např. Bosch Stuttgart, Trumpf, Mahle, Horn, Siemens a další,“ dodal Mikloš.  

Společnost Gühring s.r.o. zajišťuje rovněž svoz nástrojů připravených k přeostření či přepovlakování. Tato sběrná služba funguje bezplatně. Je možné zajistit jednorázově i  v pravidelných  intervalech vyzvednutí opotřebených nástrojů a následné  dodání nástrojů zpět k zákazníkovi. V rámci svých kompletních služeb se Gühring s.r.o. zabývá také různými formami tzv. Tool Managementu a rovněž vyrábí a dodává automatické výdejny nástrojů. Zákazník má možnost výběru ze tří systémů výdejen nástrojů, a to plně automatické výdejny, automaticky ovládající zásuvky či spirály, dále poloautomatické výdejny s mechanickým ovládáním zásuvek (ECO), kde je velmi příznivý poměr ceny, užitných vlastností a jednoduchosti ovládání. Třetí možností jsou poloautomatické výdejny s mechanickým ovládáním zásuvek (ECO) s elektronickým uzamykáním přihrádek v jednotlivých zásuvkách

Gühring výdejní automaty jsou vyráběny a dodávány jako modulární systém, základní jednotka a libovolný počet rozšiřujících  modulů. Tyto části je možné vzájemně libovolně kombinovat. Automaty jsou obsluhovány vždy jedinou centrální řídící jednotkou, která je integrovaná v základním modulu automatické výdejny (počítač, Touch-Screen, snímač čárového kódu). Software k řízení a obsluze automatických výdejen byl rovněž vyvinut a vytvořen společností Gühring.

Společnost GÜHRING s.r.o.  je součástí koncernu Gühring o.H.G., který je díky své více než stoleté tradici vnímán jako světová jednička v oblasti produkce špičkových řezných nástrojů a upínačů pro průmyslové obrábění. Špičkové profesionální nástroje pro nejnáročnější úkoly průmyslového obrábění – vrtáky, výstružníky, frézy, frézovací nástroje, závitovací nástroje – směřují k renomovaným výrobcům automobilového průmyslu, letecké techniky i k výrobcům nástrojů. Koncern Gühring o.H.G. má 300 partnerů v celém světě a pět procent z obratu směřuje do výzkumu a vývoje nástrojů, kterých dodává na trh 1654 typů. Má oddělení, které je speciálně zaměřeno na letecký průmysl, kde jsou kladené zvláštní nároky na nástroje, stroje a na proces designu obrábění kompozitních materiálů.

Datum: 3.10.2014 10:30:00

Současně také

Transport a Logistika
13.-17.9. 2021


ENVITECH
13.-17.9. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště