Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

GALIKA představila novou vakuovou pec

 

Společnost GALIKA prezentovala na Mezinárodním strojírenském veletrhu v pavilonu P průmyslové vakuové pece s jemným či vysokým stupněm vakua pro tepelné zpracování. Používají se pro všechna tepelná zpracování, například pro austenitizaci, rozpouštěcí žíhání, popouštění, kalení pájení, slinování, normalizační žíhání, umělé stárnutí a žíhání na odstranění pnutí.

Novinka, zařízení s označením HT-S1 může vykonávat širokou škálu procesů, a lze ho používat v laboratořích a odděleních výzkumu a vývoje a ve firmách působících v inovativních a trategických sektorech. Jde mimo jiné o letectví, energetiku, automotive, mikromechaniku, lékařskou techniku, hodinářství a přesné formy i nářadí. Dostupné konfigurace činí tuto pec vhodnou pro splnění jakýchkoliv specifických požadavků vysoké kvality, kladených na tepelné zpracování. Je to nejlepší řešení pro speciální výrobky, diamantové řářadí a speciální niklové slitiny.

Pec má malé rozměry, které dovolují její použití v malých prosotrech. Nevyžaduje speciální příslušenství a může pracovat i v neprůmyslových organizacích. Výhodou je jednoduchost obsluhy řídicího systému. Ta dovoluje plně využívat zařízení už po několika dnech, a to jednoduše kýmkoliv. Dosažené výsledky jsou na vysoké úrovni, tato malá pec zvládne vše stejně tak, jako pec obvyklé průmyslové velikosti. Pece HT-S1 firma dodává ve třech velikostech, čímž jsou splněny požadavky prakticky každé firmy, která využívá kvality jemného a vysokého vakua pro zpracování vsázek malých a středních velikostí. Malá má hmotnost 1150 kg, střední 1400 kg a velká 1900 kg.

GALIKA patří též k distributorům kovoobráběcích strojů, měřících zařízení a jejich příslušenství. Patří k nim univerzální bruska Studer S131r CNC, jejímž výrobcem je švýcarská firma Fritz Studer AG, Thun. Jde o univerzální brusku pro vnitřní válcové broušení nejnovější generace. Stroj má řadu technikých vylepšení, za revoluční se dá označit vedení jednotlivých os a jejich pohony s vysokou přesností pomocí lineárních motorů. Vyznačuje se extrémně rychlým přímým pohonem otáčení B osy revolverového brusného vřeteníku a automatickým natáčením pracovního stolu. Maximální délka obrobku je 300 mm, max. délka broušení 160 mm uvnitř a vně 125 mm. S131r je ideální stroj i pro broušení přírub, neboť umožňuje interpolaci osy B a osy Z k oscilačnímu broušení rádiusů a oblých křivek. Mnoho těchto obrobků lze nalézt v oblasti výroby obráběcích strojů, hnacích prvků, v letecké výrobě a v nástrojárnách.

Flexibilně soustružit a frézovat se stejnou produktivitou jako na soustružnickém automatu se dá na stroji G 200, který vyrábí německá firma INDEX-Werke Gmbh. Tento konstrukčně flexibilní stavebnicový systém má vysoký stupeň tuhosti, tepelnou i dynamickou stabilitu, tedy velmi dobré tlumení vibrací. Jedinečný pracovní prostor umožňuje vyrábět obrobky v nejlepší kvalitě. Vysoce výkonné frézovací vřeteno s držákem nástrojů HSK-A40 v kombinaci s hydrodynamicky podporovanou osou Z/B zajišťuje jednoduchou a hospodárnou práci, ale i vrtání nebo frézování bez použití poháněných nástrojových držáků. Stroj je možno konfigurovat přesně podle požadavků zákazníků na obráběný díl. Na tomto soustružnicko frézovacím centru mohou být až tři revolvery s osou Y a s maximálním počtem 42 nástrojových pozic, které lze použít pro obrábění na hlavním vřetenu i proti vřetenu.

Společnost GALIKA patří mezi výhradní distributory kovoobráběcích strojů, měřících zařízení a jejich příslušenství. Zaměřuje se převážně na trhy střední a východní Evropy a Rusko. Vznikla v roce 1986 na území Švýcarska ve městě Volketswill, kde je v současnosti centrála firmy. Odtud firma řídí své dceřiné společnosti, rozmístněné po území Evropy a Ruska, umožňující efektivní a přehledný chod firmy. Na dvě stovky zaměstnanců je v každodenním kontaktu se svými zákazníky, ze všech koutů Evropy. Obchodní zastoupení GALIKA vzniklo v České republice v roce 1992, kde má dvě pobočky, a to v Praze a Olomouci.

Datum: 9.10.2018 9:45:00

Současně také

Transport a Logistika
8.-12.11. 2021


ENVITECH
8.-12.11. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště