Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Galika představila dvě novinky

 

Společnost GALIKA patří mezi výhradní distributory kovoobráběcích strojů, měřících zařízení a jejich příslušenství. Zaměřuje se převážně na trhy střední a východní Evropy a Rusko. Na Mezinárodním strojírenském veletrhu v pavilonu P prezentovala dvě novinky.

Patří k nim univerzální bruska Studer S131r CNC, jejímž výrobcem je švýcarská firma Fritz Studer AG, Thun. Jde o univerzální brusku pro vnitřní válcové broušení nejnovější generace. Stroj má řadu technikých vylepšení, za revoluční se dá označit vedení jednotlivých os a jejich pohony s vysokou přesností pomocí lineárních motorů. Vyznačuje se extrémně rychlým přímým pohonem otáčení B osy revolverového brusného vřeteníku a automatickým natáčením pracovního stolu.

Maximální délka obrobku je 300 mm, max. délka broušení 160 mm uvnitř a vně 125 mm. S131r je ideální stroj i pro broušení přírub, neboť umožňuje interpolaci osy B a osy Z k oscilačnímu broušení rádiusů a oblých křivek. Mnoho těchto obrobků lze nalézt v oblasti výroby obráběcích strojů, hnacích prvků, v letecké výrobě a v nástrojárnách.

Flexibilně soustružit a frézovat se stejnou produktivitou jako na soustružnickém automatu se dá na další novince v expozici firmy GALIK. Jedná se o stroj G 200, který vyrábí německá firma INDEX-Werke Gmbh. Tento konstrukčně flexibilní stavebnicový systém má vysoký stupeň tuhosti, tepelnou i dynamickou stabilitu, tedy velmi dobré tlumení vibrací. Jedinečný pracovní prostor umožňuje vyrábět obrobky v nejlepší kvalitě. Vysoce výkonné frézovací vřeteno s držálem nástrojů HSK-A40 v kombinaci s hydrodynamicky podporovanou osou Z/B zajišťuje jednoduchou a hospodárnou práci, ale i vrtání nebo frézování bez použití poháněných nástrojových držáků. Stroj je možno konfigurovat přesně podle požadavků zákazníků na obráběný díl. Na tomto soustružnicko frézovacím centru mohou být až tři revolvery s osou Y a s maximálním počtem 42 nástrojových pozic, které lze použít pro obrábění na hlavním vřetenu i proti vřetenu.

Společnost Fritz Studer AG vznikla v roce 1986 na území Švýcarska ve městě Volketswill, kde je v současnosti centrála firmy. Odtud firma řídí své dceřiné společnosti, rozmístněné po území Evropy a Ruska, umožňující efektivní a přehledný chod firmy. Na dvě stovky zaměstnanců je v každodenním kontaktu s našimi zákazníky ze všech koutů Evropy. Obchodní zastoupení GALIKA vzniklo v České republice v roce 1992. Na území České republiky má pobočky v Praze a Olomouci. Obchodní zástupci jsou experti ve svém oboru, a vždy dokáží nabídnout zákazníkovi to nejlepší řešení. Servisní technici úzce spolupracují s obchodními zástupci a poskytují klientům perfektní servis. Znalosti a dovednosti servisních techniků jsou výsledkem dlouholeté praxe a průběžného interního vzdělávání.

Datum: 12.10.2017 19:00:00

Současně také

Transport a Logistika
8.-12.11. 2021


ENVITECH
8.-12.11. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště