Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
4.-7.10. 2022

Mezinárodní strojírenský veletrh

GABEN PACKAGING LIVE – hračky z MSV do nemocnic

 

Balicí linka na MSV v Brně už patří mezi tradiční program a v každém roce připravujeme něco nového. V tom loňském se podařilo přímo z veletrhu expedovat krásně zabalené hračky dětem do mateřských škol. Produkt s českou stavebnicí měl takový úspěch, že i v letošním roce spojili síly výrobci hraček, partneři, organizátoři i PPL a projekt „balení hraček“ se bude na MSV opakovat. Tentokrát poputují stavebnice z pavilonu Z přímo do dětských oddělení nemocnic.

Mezinárodní strojírenský veletrh se koná 9. – 13. října 2017 na brněnském výstavišti a GABEN PACKAGING LIVE zde poběží 4 x denně. Návštěvníci shlédnou v přímém přenosu proces balicí linky od balení, přes značení, manipulaci až po paletizaci a distribuci. Baleným produktem budou hračky značky SEVA, které budou doručeny přímo z veletrhu dopravní společností dětem do dětských oddělení nemocnic. V procesu balicí linky se tedy objeví personifikace ve značení i balení, dosledovatelnost pomocí RFID technologií, automatizace části procesu výroby i originální hračky a obaly. Připraveny jsou i soutěže pro návštěvníky ve skládání stavebnic, ale také losování o ceny a ochutnávka pečiva Breadway v projektové kavárně.  

Generálním partnerem je společnost GABEN, spol. s r.o. Partnery projektu jsou: Klimasoft s.r.o., ONDRÁŠEK INK-JET SYSTÉM spol. s r.o., TECHNOLOGY s.r.o., FANUC Czech s.r.o., EKOBAL, spol. s r.o., ZDVIH servis s.r.o., BENEŠ a LÁT a. s., dodavatelem primárních krabic je Tiskárna Didot, spol. s r.o., dodavatelem kartónových krabic je společnost THIMM Packaging a dopravní společnost, která hračky doveze dětem je firma PPL CZ s.r.o., projektovou kavárnu i letos zaštítí BREADWAY STORES, s.r.o. Letos se linky zúčastní také Francouzsko – česká obchodní komora, jejímiž členy je firma EQUICom, s.r.o., která linku organizuje.

GABEN, spol. s r.o.

Na letošním strojírenském veletrhu představí firma GABEN v rámci projektu GABEN Packaging Live 2017 průmyslové dotykové terminály GBTouch s infračervenou dotykovou plochou o velikostech uhlopříček 24“ a 42“. Tyto terminály nacházejí využití zejména při odvádění výroby na výrobních a balicích linkách, kde je potřeba obsluze například zobrazit výrobní dokumentaci, balicí předpisy, informace o nápravě chyb, návody k obsluze, instruktážní videa či jiné dokumenty. Dále představí snímače čárových kódů a mobilní terminály od předního renomovaného japonského výrobce mobilních systémů sběru dat a vynálezce QR kódu Denso. K vidění bude rovněž technologie RFID a aplikátor etiket.

www.gaben.cz


Klimasoft s.r.o.

Spoločnosť vznikla v marci 1997, spojením subjektov so skúsenosťami v oblasti riadiacich systémov, vzduchotechnických a klimatizačných zariadení, merania, regulácie, servisu a prevádzkovania budov. Za krátku dobu existencie si vybudovala meno medzi užívateľmi a spoločnosťami na Slovensku pôsobiacimi v oblasti technických zariadení budov a automatizácie priemyslu – robotizácie. Spoločnosť poskytuje Know-How, návrhy riešení, projekciu, dodávky materiálu, realizáciu, uvádzanie do prevádzky, servis a prevádzkovanie riadiacich systémov v oblasti TZB. Hlavným zameraním pre priemyselnú automatizáciu sú robotizované pracoviská a linky, ktoré majú uplatnenie v širokom spektre výroby - automatizácie technologických procesov. Hlavnými segmentami pôsobnosti je automotive a potravinárstvo s robotickými aplikáciami “pick and place”, 3D bin picking, montáž, kontrola kvality a paletizácia s desiatkami úspešných inštalácií.

www.klimasoft.com


ONDRÁŠEK INK-JET SYSTEM spol. s r.o.

Hlavní činností firmy je prodej popisovacích zařízení francouzské firmy Markem-Imaje. Mezi nejprodávanější sortiment patří ink-jetové tiskárny, vidět můžete také tiskárny laserové, termotransferové nebo tiskárny pracující na principu horkého vzduchu. Díky výrobkům renomované značky, které procházejí neustálou inovací, může firma ONDRÁŠEK INK-JET SYSTEM, s.r.o. nabídnout zákazníkům vždy něco navíc. Servis, podporu a zejména nízké náklady na údržbu. V rámci projektu Packaging Live, se postará o veškerý potisk baleného zboží čárovými kódy, šarží výroby, logy partnerů, názvem adresáta a dalšími proměnnými parametry.

www.ondrasek.cz


TECHNOLOGY s.r.o.

Společnost TECHNOLOGY s.r.o. jako tradiční partner Packaging Live si pro letošní ročník připravila inovovaný balící stroj PRATIKA 56 CS se smrštitelným tunelem pro balení výrobků do polyolefinické folie. Tento moderní, plně automatický balící stroj pracuje s výkonem až 2400 ks/hod., s kombinovaným elektro-pneumatickým pohonem. PLC řízení Schneider Electric s ovládáním v 8 jazycích (vč. češtiny), s elektronickým rozhraním pro připojení dalších periférií (ovládání dopravníků, aplikátory etiket, apod.), s možností uložení parametrů výrobku a balení do 256 programů, které lze také pojmenovat. Vše je ovládáno grafickým dotykovým panelem (touch-screen) s rozhraním pro připojení USB. Tunel vybavený výstupním válečkovým dopravníkem je určený ke smrštění fólie kolem zasáčkovaných výrobků, je vybaven řízeným systémem rozvodu horkého vzduchu k optimalizaci vzhledu zabalení, elektronickým regulátorem teploty a vynikající  tepelnou izolací. Kompletní sestava balícího stroje PRATIKA 56 CS a TUNEL 50 je ideálním řešení pro perfektní a výkonné balení široké škály výrobků. Posledním strojem společnosti TECHNOLOGY s.r.o. v lince bude lepička kartonů s centrovacím dopravníkem GEM 470 F.

www.technology.cz


FANUC Czech s.r.o.

Společnost FANUC  Czech  s. r. o., byla založena 16. září 2004 jako pobočka FANUC  Europe pro střední a východní Evropu. Jejím cílem je dodávat výkonné a spolehlivé produkty pro průmyslovou automatizaci a software tradiční japonské značky FANUC, největšího výrobce průmyslové automatizace a robotů na světě. FANUC Czech s. r. o., se sídlem v Praze, nabízí průmyslové roboty, CNC řídicí systémy a CNC stroje jako součást automatizace pro výrobu v  České republice a na Slovensku. V dnešním konkurenčním prostředí pomáhají  produkty FANUC zlepšovat flexibilitu výrobních procesů a umožňují zákazníkům reagovat na změny a požadavky dynamického trhu. Kromě dodávek produktů pořádá společnost četná školení a poskytuje servisní a technickou podporu. Na letošním MSV v rámci sekce Packaging live budou představeny následující produkty – průmyslový robot M-20iB/35M (manipulační robot s dosahem 1813 mm a užitečným zatížením 35 kg vhodný pro všechny manipulační aplikace se středním užitečným zatížením v široké pracovní obálce) a průmyslový robot vhodný pro čistá prostředí a do potravinářství M-20iB/25C (manipulační robot s dosahem 1853 mm a užitečným zatížením 25 kg vhodný).

www.fanuc.cz 


Ekobal, spol. s r.o.

Společnost Ekobal bude na letošním Strojírenském veletrhu prezentovat stroj ROTOMATIC LOGO. Tato technologie je určena pro aplikaci potištěné průtažné fólie na paletu, čímž vzniká nový prostor a to nejen pro marketingovou realizaci. Již Henry Ford svým výrokem „Kdybych měl posledních pět dolarů, tak tři z nich věnuji na reklamu.“ Inspiroval jistě mnoho lidí k úvahám o investicích právě do reklamy. Bohužel doposud jsme neměli adekvátní možnost využívat oblast reklamy ve spojení s akceptovatelnými náklady na paletizační balení.  Tento ovinovací stroj opravdu otvírá novou dimenzi finálního balení palet a bude pro mnoho společností nepostradatelným pomocníkem. Především je určen pro provozy, které chápou, že obal je nejlevnější propagací výrobku a společnosti.

www.ekobal.cz


ZDVIH servis s.r.o.

Společnost ZDVIH servis s.r.o. je mladá společnost s bohatými zkušenostmi - její zakladatel, Ing. Jan Paták, pracuje v oboru přes 20 let. Za dobu své existence realizovala zakázky pro významné společnosti jako: Benteler, Continental, EFAFLEX, GE Aviation, Ball Aerocan a další. Na MSV 2017 bude prezentovat hlavně pákové plošiny. Hlavní výhoda těchto plošin je, že dokáží paletu nebo gitterbox zdvihnout a naklonit tak, aby operátor měl vždy pro něj příjemnou pracovní pozici. To výrazně snižuje zátěž pracovníků, což ve výsledku zvyšuje produktivitu a snižuje procento pracovních úrazů vlivem přetížení hlavně zádových partií. Tyto plošiny byly vyvinuty ve spolupráci s nejvýznamnějším celosvětovým výrobcem automobilů a jsou celosvětově patentovány. Další velmi zajímavou a žádanou vlastností je schopnost zapojení plošin do konceptu tzv. “výroba bez vysokozdvižných vozíků - lift truck-free environment”. V tomto konceptu se standardní manipulační technika, jako paleťáky a VZV, které způsobují množství úrazů a nechtěných vad zboží vlivem srážek, nahrazuje zásobovacími vlaky a právě pákovými plošinami, které jsou schopné “vagony” vlaku zdvihnout přímo za podvozek.

www.zdvihservis.cz


BENEŠ a LÁT a. s.

Značka VISTA v sobě ukrývá ohromnou historii a tradici výroby českých hraček a dětských stavebnic. V roce 1949 byl založen Sdružený komunální podnik města Semily. O 10 let později vznikají Kovozávody Semily. Po privatizaci v roce 1993 se výrobní závody transformovaly do společnosti VISTA Semily, spol s r.o. V roce 2005 značku VISTA kupuje firma BENEŠ a LÁT, s.r.o. Stavebnice SEVA se začala vyrábět v roce 1979 a okamžitě se stala velmi populární, doma jí měl snad každý. Tato variabilní polytechnická stavebnice umožňuje sestavit téměř vše, co Vás napadne. Stavebnice Blok baví děti téměř čtvrt stolení. Se stavebnicí si díky jednoduchému systému skládání a velikosti dílků můžou hrát děti již od 1 roku. Vše je vyrobeno z příjemného a odolného materiálu, který splňuje požadavky bezpečnosti a nezávadnosti podle normy EN71. Obě tyto stavebnice získaly několikrát ocenění Správná hračka – vybráno odborníky.

www.vista.cz


Tiskárna Didot, spol. s r.o.

Tiskárna Didot je již více než 20 let spolehlivým dodavatelem obalů z hladkých i vlnitých lepenek. Poskytuje zákazníkům komplexní služby od poradenství optimalizace balení, přes vlastní konstrukční řešení a vzorkování obalů, výrobu testovacích sérií až po následnou výrobu a logistiku dodávek obalů. Tiskárna Didot se zaměřuje na kvalitní potištěné obaly s povrchovým zušlechtěním. Na linku dodává primární balení - krabice včetně potisku.

www.tiskarna-didot.cz


THIMM Packaging

Skupina THIMM, jímž je THIMM Packaging součástí, je vedoucím poskytovatelem obalových řešení a distribuce zboží. Portfolio zahrnuje přepravní a prodejní obaly z vlnité lepenky, hodnotné prodejní stojany (displeje), obalové systémy z různých materiálových kombinací a tiskové produkty pro další průmyslové zpracování. Spektrum nabídky doplňuje široká paleta služeb týkající se obalového segmentu v rámci dodavatelského řetězce. K okruhu zákazníků patří známé koncerny vyrábějící značkové zboží napříč všemi obory. Rodinný podnik zaměstnává více než 3 000 zaměstnanců v 19 závodech v Německu, Česku, Rumunsku, Polsku, Francii a Mexiku a dosahuje ročního obratu téměř 570 milionů eur. Martin Hejl, jednatel THIMM Packaging ve Všetatech: „Pro THIMM Packaging je obal z vlnité lepenky více než jen pouhým výrobkem. Chápeme jej jako komplexní řešení, které našim zákazníkům pomáhá odlišit se od konkurence a individualizovat se.“

www.thimm.cz


PPL CZ s.r.o.

Společnost PPL CZ je součástí divize DHL Parcel Europe. PPL CZ se specializuje na vnitrostátní přepravu pro firmy a podnikatele, kde je jedničkou na trhu a mezinárodní balíkovou přepravu v rámci skupiny Deutsche Post DHL Group. Od roku 2011 rozšířila své služby o vnitrostátní přepravu palet dvěma produkty Firemní a Soukromá paleta pod značkou PPL Sprint. PPL CZ zaměstnává 800 pracovníků a 1400 řidičů, kteří doručí více než 25 milionů zásilek ročně. Disponuje 24 depy a největší sítí výdejních a podacích míst PPL ParcelShop, kterých je téměř 1400 po celé České republice.

www.ppl.cz


BREADWAY STORES, s.r.o.

Prodejny Breadway® Stores bakery and coff ee představují chleby Breadway® v nejlepší možné kvalitě a co nejširším výběru – na pultech a v nabídce naleznete až 40 druhů prvotřídního pečiva, zároveň mají vlastní produktovou řadu výrobků – másla, marmelády, paštiky nebo polévky. Z pečiva vyrábí originální sandwiche a tapasy, pečou vlastní dezerty. U všech výrobků se snaží o jediné – připravovat je s láskou, jako by vařili sami pro sebe, a nepřidávat nic, co by si do jídla sami nepřidali.

www.breadwaystores.com


EQUICom, s. r.o.

Společnost EQUICom s.r.o. je marketingová, komunikační a PR agentura, která svým zákazníkům zajišťuje mediální komunikaci, organizaci společenských akcí a další marketingové služby. Specializuje se na cross marketingové projekty se zapojením více partnerů a velkou efektivitou vynaložených nákladů.

www.equicom.cz


Francouzsko-česká obchodní komora

Francouzsko-česká obchodní komora, založena v březnu 1996, je platformou pro rozvoj francouzsko-české komunity, obchodních a kulturních vztahů obou zemí a zároveň podporovatelem myšlenky jednotné Evropy. Obchodní oddělení FČOK poskytuje poradenství a širokou paletu služeb českým a francouzským firmám, které chtějí začít podnikat na novém trhu. Služeb obchodního oddělení na podporu podnikání využije každoročně více než 70 firem.

www.ccft-fcok.cz/cz


Crossmarketingový projekt agentury EQUICom, s. r.o. se na BVV v rámci veletrhů MSV a EMBAX/SALIMA objeví již po jedenácté a stává se tak jedním z klíčových doprovodných programů Mezinárodního strojírenského veletrhu.

Datum: 19.8.2017 10:35:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště