Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Firmy si pochvalovaly zájem studentů

 

Na letošním veletrhu zazněly z různých míst stesky na nedostatek zájmu mladých lidí o technické profese. Zkušenosti na stáncích firem však nejsou tak skeptické. „Mezi mladými lidmi, kteří procházeli naší expozicí, se objevilo hodně strojařů a konstruktérů, kteří se zájmem všechno sledovali, pozorovali a chtěli se dozvědět víc o technologiích, které tu zastupujeme,“ potvrzuje Monika Janišová, marketingová konzultantka společnosti Pressentechnik.


Společnost, která se specializuje na lisovací a tváření techniku, představila v Brně novinky, k nimž patřil i japonský lis přesného stříhání. Jeho unikátnost spočívá v tom, že veškeré obrobky jsou natolik přesné, že už nedochází k žádnému dalšímu dílenskému opracovávání. „Stroj najde uplatnění v mnoha oblastech, kde je zapotřebí přesných dílů, v tom je jeho největších klad, „říká Monika Janišová.

Zájem mladé generace o potvrzuje i Vratislav Rada, majitel společnosti SysTech Group. „Když k nám přijdou kluci ze škol, není to jen proto, že je sem někdo vyhnal. Opravdu tráví čas u strojů, zajímají se, dívají se. Jsou to naši potenciální zákazníci, a my jim potřebujeme říct, že takováto technologie existuje, aby o ní věděli a byli připraveni.“

Společnost SysTech Group se zabývá automatickými vertikálními sklady a automatickými sklady bezpilotními vozíky. Díky moderním technologiím odpadá ve skladech těžká manuální práce, práce při mezioperační přepravě je výrazně efektivnější, dochází také k úspoře místa a samozřejmě sledování informací o uloženém zboží vede k tomu, že uživatel má neustálý přehled o stavu zásob a může jejich úroveň efektivně řídit. „Základní myšlenka všech zařízení je, aby zboží šlo za zákazníkem a ne aby zákazník musel běhat po skladu a zboží vyhledávat. Výsledkem je efektivnější práce, zrychlení a eliminování většího množství chyb i následných reklamací,“ říká Vratislav Rada.

Datum: 18.9.2015 15:51:00

Současně také

Transport a Logistika
8.-12.11. 2021


ENVITECH
8.-12.11. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště