Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
10.-13.10. 2023

Mezinárodní strojírenský veletrh

Fillamentum Industrial na MSV v Brně

 

Fillamentum Industrial je výrobce 3D tiskových filamentů a řadí se mezi světovou špičku ve svém oboru. Fillamentum se pyšní vývojem inovativních materiálů, nabízí na míru vytvořená řešení dle požadavků svých zákazníků. V portfoliu značky naleznete stálice jako jsou flexibilní materiály, filamenty posilněné karbonovými vlákny či aramidovými vlákny, tisknutelný polyvinylchlorid či polypropylen. Fillamentum se zaměřuje na vývoj udržitelných materiálů a představuje nový NonOilen, první 100% biologicky rozložitelný filament na světě.

Všeobecně se idea udržitelnosti a recyklace stává tématem číslo jedna ve společnostech napříč všemi průmyslovými obory, a zároveň je jedním z hlavních principů společnosti Fillamentum, která je připravena tento ohleduplný přístup k životnímu prostředí šířit i mezi ostatní firmy s cílem zajistit kvalitní život budoucím generacím.

NonOilen

Jedná se o jediný filament pro 3D tisk na světě vyrobený ze 100 % z biologicky obnovitelných zdrojů, může být mnohokrát recyklovatelný beze ztráty svých funkčních vlastností.

Použitím uživatel eliminuje zdroje vstupního materiálu při výrobě či prototypování a může samotný materiál použít znovu a znovu. Jakmile skončí životnost NonOilenu, cyklus se uzavírá a materiál se po rozkladu v průmyslovém nebo i domácím kompostu 100 % vrací zpátky přírodě. Toto je možné díky obsahu PHB (polyhydroxybutyrát), který působí jako iniciátor procesu rozpadu a umožňuje bakteriím rychleji „požírat“ polymer. Po rozložení nezůstávají v kompostu žádné mikroplasty, které by ničily naše životní prostředí.

        

NonOilen je výsledkem dlouhodobé spolupráce mezi společností Fillamentum a výzkumným týmem prof. Ing. Pavla Alexyho, PhD. ze Slovenské technické univerzity.

https://www.fillamentumnonoilen.com/ 

https://shop.fillamentum.com/collections/for-nature 

https://www.youtube.com/watch?v=CIBbkZNqje8

 

Datum: 22.10.2021 13:15:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště