Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
10.-13.10. 2023

Mezinárodní strojírenský veletrh

Fakulta strojní VŠB-TUO přiveze do Brna motocykl Indian Scout 37

 

Po premiéře před třemi lety si odborníci z ostravské Fakulty strojní nenechají ujít ani 63. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu. Kromě motocyklu z roku 1927, který v unikátní Restaurátorské dílně opravili studenti a zaměstnanci, představí fakulta také novinky z oblasti aditivních technologií, robotiky, designu či spolupráce se zdravotnickým sektorem. Ostravské strojaře najdete na stánku č. 29 v pavilonu A1.

Fakulta strojní VŠB-TUO je známá tím, že kromě svého primárního poslání, které spočívá ve vzdělávání budoucích strojních inženýrů, věnuje mnoho úsilí také spolupráci s průmyslovou sférou. Propojení akademického světa s tím praktickým je dobře vidět na mnohých exponátech, které s sebou fakulta do Brna přiveze.


Jedním z nich je například prototypový motocykl, respektive závodní minibike, k jehož výrobě na Fakultě strojní využili inovativních technologií včetně 3D tisku kompozitních materiálů. Vedle fanoušků motorsportu si na své přijdou i milovníci veteránů, kteří se mohou těšit na citlivě restaurovaný Indian Scout 37 z roku 1927. Ten byl před restaurátorskými zásahy studentů a pedagogů zcela nepojízdný. V Restaurátorské dílně se dočkal kompletního vyčištění, náhrady chybějících dílů za pomocí reverzního inženýrství a obnovy nátěru.

Na stánku Fakulty strojní VŠB-TUO nebude chybět ani sekce věnovaná aditivním technologiím. Kromě koloběžky, která byla jako první na světě vytištěná na 3D tiskárně, si mohou návštěvníci prohlédnout také skateboard nebo kolečkové brusle vyrobené stejnou metodou.

V Brně se představí rovněž tým RoverOva se svým mobilním robotem, s nímž jako jediný studentský tým z České republiky objíždí prestižní mezinárodní soutěže roverů. Naposledy vybojovali 4. místo v Turecku na Anatolian Rover Challenge.

Ve spolupráci s firmou Iktus vznikla také kolekce designového nábytku, který na stánku poslouží nejen jako exponát, ale také jako originální posezení.

Zajímavostí však na stánku Fakulty strojní VŠB-TUO bude mnohem více, včetně exponátů sesterské Fakulty elektrotechniky a informatiky. Přijďte nás navštívit v pavilonu A. Těšíme se na vás.

 

Datum: 20.9.2022 20:11:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště