Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
10.-13.10. 2023

Mezinárodní strojírenský veletrh

Fakulta strojní VŠB-TUO přiveze do Brna historický motocykl JAWA 350sv

 

Po úspěšné premiéře před dvěma lety si odborníci z ostravské Fakulty strojní nenechají ujít ani 62. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu. Kromě motocyklu z roku 1934, který v unikátní Restaurátorské dílně opravili studenti a zaměstnanci, představí fakulta také novinky z oblasti aditivních technologií, automatizace a řízení, robotiky či designu. Ostravské strojaře najdete na stánku č. 165 v pavilonu V.

Fakulta strojní VŠB-TUO je známá tím, že kromě svého primárního poslání, které spočívá ve vzdělávání budoucích strojních inženýrů, věnuje mnoho úsilí také spolupráci s průmyslovou sférou. Propojení akademického světa s tím praktickým je dobře vidět na mnohých exponátech, které s sebou fakulta do Brna přiveze.

Zcela unikátní je například inovativní řešení podvozku motocyklu, které zvyšuje stabilitu, bezpečnost i pohodlí při jízdě. Speciální zavěšení předního kola s měnitelnou geometrií umožnuje změnu úhlu vidlice automaticky nebo individuálně pomocí tlačítka.

Vedle moderního závodního motocyklu si na své přijdou i milovníci veteránů, kteří se mohou těšit na citlivě restaurovanou Jawu 350sv z roku 1934. Těchto motocyklů se vyrobilo pouze něco málo přes dva tisíce a jeden z nich opravili studenti v jedinečné Restaurátorské dílně při FS VŠB-TUO, a to za použití moderních technologií vč. 3D tisku.

Ani v této oblasti Fakulta strojní nezůstává pozadu. Na její půdě se metodou 3D tisku vyrobila první koloběžka na světě. V roce 2019 fakulta předvedla její první model, letos představí druhou, výrazně inovovanou generaci tohoto dopravního prostředku.

Ve spolupráci s firmou Iktus vznikla také kolekce designového nábytku, který na stánku poslouží nejen jako exponát, ale také jako originální posezení.

Zajímavostí však na stánku Fakulty strojní VŠB-TUO bude mnohem více. Přijďte nás navštívit v pavilonu V.

 

Datum: 30.10.2021 9:55:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště