Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
10.-13.10. 2023

Mezinárodní strojírenský veletrh

Fakulta strojní ČVUT v Praze na MSV 2022

 


Na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně 2022 se reprezentuje Fakulta strojní univerzitu ČVUT pravidelně. Odbornou i zájmovou veřejnost seznamuje s výsledky vývoje konkrétních produktů i se systémovými technologickými novinkami a příklady spolupráce se zahraničními výzkumnými institucemi. Letos bude v Brně prezentovat také ukázky vlastního vývoje Hi-tech produktů, ale navíc dá prostor i projektům studentských týmů. Nebudou chybět ani interaktivní exponáty, které návštěvníkům umožní například nahlédnout do nitra jaderné elektrárny nebo si zkusit virtuální svařování.

CTU CarTech

Studentský tým Formula Student při Fakultě strojní ČVUT v Praze staví od roku 2007 podle mezinárodních pravidel každým rokem vylepšený soutěžní vůz. Při konstrukci používají nejmodernější technologie. Jednotlivé podskupiny třicetičlenného týmu se věnují návrhu aerodynamiky, chassis, odpružení, elektroniky a powertrainu a tak si každý student v praxi vyzkouší znalosti i technické dovednosti. Na mezinárodních závodech vůz hodnotí přísná komise.  Formule CTU CarTech pravidelně obsazuje přední místa. V posledních letech má na svém kontě dokonce 2 celková vítězství.

Chicken Wings CTU

Tento studentský tým působí na Ústavu letadlové techniky Fakulty strojní ČVUT v Praze. Zabývá se tvorbou soutěžních bezpilotních letadel a skvěle reprezentuje univerzitu na celosvětových soutěžích SAE. Letos získal v tvrdé mezinárodní konkurenci v Los Angeles krásné 6. místo!

CTU Space Research

Studentský raketový univerzitní tým vyvíjí, staví a testuje kosmické technologie. Vyvíjí také studentské rakety, která se účastní soutěže Czech Rocket Challenge i dalších mezinárodních soutěží.  

Soutěž spočívá v návrhu konstrukčního řešení rakety, její výrobě, kompletaci a vypuštění rakety s relativně silným modelářským motorem. Raketa musí startovat řízeně, proto studenti musí zkonstruovat i odpalovací rampu. Vyhrává nejvyšší dostup a nejlepší konstrukční řešení.

Virtuální svařování

V expozici Fakulty strojní ČVUT v Praze nebude chybět ani interaktivní exponát. Každý návštěvník si bude moci vyzkoušet virtuální svařování na simulátoru Soldmatic, pro svařování elektrickým obloukem s rozšířenou realitou – Augmented Reality (AR), který automaticky vyhodnocuje kvalitu svaru.

Virtuální jaderná elektrárna Cenelín

Návštěvníci expozice Fakulty strojní ČVUT v Praze se budou také moci ponořit do virtuálního modelu jaderné elektrárny CENELÍN pomocí VR brýlí. Jedná se o dlouhodobý projekt, jehož primárním cílem je vytvoření databáze podrobných digitálních 3D modelů z oboru jaderné elektrárny. Databáze vzniká vlastními silami studentů a akademických pracovníků jaderných oborů z českých vysokých a středních škol ve spolupráci s odborníky z jaderného průmyslu.

 

Datum: 4.8.2022 13:27:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště