Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
10.-13.10. 2023

Mezinárodní strojírenský veletrh

Fakulta elektrotechniky a informatiky VŠB-TUO ukáže exponáty z oblasti robotiky a automotive

 

Součástí expozice Fakulty elektrotechniky a informatiky budou exponáty z oblasti mobilní a průmyslové robotiky a automotive.

Mobilní robotika

V rámci Smart Factory jsou využívány pro přepravu hotových výrobků mobilní průmyslové roboty, umožňující autonomní pohyb v celém prostoru laboratoře. Laboratoř je připravena pro demonstraci a testování mobilních průmyslových robotů v různých typech aplikací.

Průmyslová robotika

V rámci Smart Factory je instalováno 10 průmyslových robotů v různých typech úloh. Jednotlivé instalace umožňují řešení jak typických způsobů nasazení průmyslových robotů, tak speciální využití robotů pro přesná měření či bin picking.

Automotive (Pokročilé asistenční systémy řidiče a autonomní řízení automobilů)

Jedná se unikátní systém, vyvinutý na základě smluvního výzkumu VŠB-TUO a společnosti VALEO AUTOKLIMATIZACE, k.s. Systém sestává z HW a SW části a slouží pro komplexní ovládnutí testovacího vozidla pro vývoj asistenčních systémů (ADAS) a metod autonomního řízení automobilů. Sériové automobily lze osadit tímto systémem a následně se tak testovací vozidla stávají ovladatelné bez zásahu řidiče v podélném a příčném směru, včetně plnění požadavků na řazení, nouzové brzdění či zobrazování obrazců na sériovém displeji automobilu. Exponát je vystavován v integraci u vozidla Škoda Superb iV (hybrid). Aplikace systému odděleními vývoje VALEO nemohou být z důvodu utajení prezentovány. Vedle toho, jedna z následně vyvinutých demonstračních aplikací VŠB-TUO je nový asistenční systém Follow the Vehicle, vyvinutý jako proof of concept pro Škoda Auto.

https://vimeo.com/480720280

V září 2022 byla založena spin-off společnost VŠB-TUO, jejíž naplní bude výroba, celosvětová distribuce a servis vyvinuté technologie.

Stánek č. 29 v pavilonu A1

 

 

Datum: 1.10.2022 22:23:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště