Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Environmentální šetrné práškové barvy bez rozpouštědel prezentovala Surfin

 

Společnost Surfin, s.r.o. je oficiálním distrubutorem práškových barev Interpon od společnosti AkzoNobel, která je největším světovým výrobcem práškových nátěrových hmot a světový lídr v technologiích pro práškové nátěrové hmoty. Na strojírenském veletrhu prezentovala především tyto produkty, ale též lakovací techniku, zařízení pro otryskávání, ale též závěsovou techniku a maskování.

„Environmentálně šetrné práškové barvy se rychle stávají první volbou architektů a designerů, jenž potřebují přizpůsobit specifikaci barvy a povrchu neustále se měnícím módním trendům,“ řekl výkonný ředitel Jaroslav Blažek. Podle něho povrchová úprava práškovými barvami je obecně uznávaná jako aplikačně více efektivní než úprava barvami mokrými. Dále poskytuje mnoho výhod jak pro lakujícího, tak pro konečného uživatele i životní prostředí. Jde například o absenci rozpouštědel (žádné VOC emise), nízké riziko požáru a možnost recyklace odpadového prášku poskytující více než 95 procent opětovného využití.  Nové nízko vypalovací povrchy vyžadují nižší teplotu pece a tím méně energie, přičemž se zvyšuje odolnost povrchu na konečném produktu. Povrch má vysokou tepelnou, korozní mechanickou a chemickou odolnost. Metoda umožňuje nekonečně mnoho kombinací barev, textury, tloušťky a vzhledu povrchu.

Surfin, s.r.o. je obchodním partnerem v České a Slovenské republice firmy Decoral srl. Decoral System se zabývá vývojem kvality stávajících povrchových úprav zejména hliníku. Umožňuje povrchovou úpravu, která imituje dřevo, mramor, fotografie atd. a zároveň vytváří ochranou vrstvu. Od té doby je hliník univerzální, což rozšiřuje možnosti architektů a návrhářů interiéru, kteří tak mohou vyhovět požadavkům těch nejnáročnějších zákazníků. Decoral System dodává technologicky vyspělá zařízení pro sublimační transferovou technologii, dále suroviny a veškeré know-how. Decoral systém se aplikuje po celé délce povrchu kovů jakéhokoliv tvaru a velikostí z nejrůznějších příměsí. Mimo jiné umožňuje velmi precizně reprodukovat žilkování dřeva, mramoru, žulu a nejabstraktnější trojrozměrný design. Výrobky Decoral jsou chemicky a mechanicky odolné, mají vynikající vzhled a jsou zárukou trvanlivosti – zachovávají si nezměněnou barvu i lesk.

Společnost SURFIN, s.r.o. nabízí ve své prodejní řadě kompletní sortiment otryskávacího zařízení: manuální nebo automatické, stacionární i mobilní tryskací sestavy, tryskací boxy pro všechny rozměry dílců, průběžná tryskací zařízení s metacími koly pro plechy a profily, tlakovzdušné mobilní tryskací soupravy, ekologické filtry pro čištění vzduchu, zařízení na otryskávání vnitřního povrchu trubek, ochranné pomůcky pro tryskání atp. Tryskání lze použít kromě čištění kovových povrchů také k matování skla pro dekorační účely, při odstraňování zbytků laků nebo barev na dřevě, při čištění předmětů z umělých hmot, jako jsou zubní protézy, elektronické součástky apod., stejně jako k odstraňování usazenin z betonu, k čištění fasád na budovách, v kožedělném průmyslu a mnoha dalších odvětvích průmyslu a podnikání. Na veletrhu měli zákazníci zájem o mobilní otryskávací zařízení CLEMCO pro volné tryskání. Má tlakovou nádobu o objemu 20 až 300 litrů a umožňuje použití různých typů abraziva pro volné tryskání ocelových či železobetonových konstrukcí. Bezpečnost zařízení je zajištěna dálkovým ovládáním,“ řekl Jaroslav Blažek. Podle něho byl značný zájem také o novinku Emptmeyer – závěsovou techniku a maskování. Jde o jednoduché lakovací háky, speciální háky, závěsy a maskovací materiál. Mají široké využití, například v bytech, kancelářích, ale i výrobních halách apod.

SURFIN, s.r.o. je zavedená obchodní společnost, která se zabývá prodejem práškových barev a technologií pro lakování a otryskávání. Společnost vznikla v roce 1992. Jedná se o oficiální obchodní zastoupení několika významných zahraničních firem v oblasti povrchových úprav.

Datum: 11.10.2013 9:18:00

Současně také

Transport a Logistika
8.-12.11. 2021


ENVITECH
8.-12.11. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště