Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
5.-9.10. 2020

Mezinárodní strojírenský veletrh

Energie pro budoucnost X. – doprovodný seminář 55. MSV, účast zdarma

 

Výdaje za energie stále více ovlivňují provozní a výrobní náklady firem a budov pro bydlení i provozování služeb veřejnosti. Protože však podnik ani budova bez energie nemohou fungovat, zbývá jediná možnost – optimalizovat výrobu a zefektivnit využití energie. Uvažovat o efektivním využití energií má přednostní význam v případech, kdy se energie podílejí na výrobních nákladech více než 3 %. Do této kategorie patří i mnoho malých a středních firem. Subjekty, které toto vezmou ve svém strategickém plánování v úvahu, sníží své provozní náklady obvykle do několika měsíců či let, a tím získají výraznou výhodu.

Spektrum opatření sahá od jednoduchých úprav s využitím interních zdrojů až po komplexní projekty energetické efektivnosti, jejichž realizace vyžaduje pomocnou ruku společností poskytujících energetické a poradenské služby.

Efektivním nakládáním s energiemi v průmyslu lze již v krátkém čase po zavedení vhodných opatření ušetřit asi 10 % energie, dalších 15 % je pak možné uspořit v dlouhodobějších komplexních projektech. Návratnost investice do energetické účinnosti a dalších procesů je velmi rychlá, opatření se zpravidla amortizují během prvních tří let.

Konkrétní možnosti, jak energetickou bilanci podniku či budovy vylepšit, zasazené do širšího teoretického rámce, představí v pořadí již desátý seminář ze seriálu Energie pro budoucnost – efektivní výroba a využití energie, který se bude konat dne 8. října 2013 v sále P-1 pavilonu P výstaviště v Brně jako součást doprovodného programu 55. mezinárodního strojírenského veletrhu.

Účast na semináři je zdarma na základě registrace. Registrovaní obdrží kód pro vygenerování volné vstupenky na veletrh. Na závěr semináře proběhne losování účastníků o zajímavé ceny jako je předplatné elektrotechnických časopisů nebo knih z produkce nakladatelství FCC PUBLIC.

Datum: 30.9.2013 8:53:00

Současně také

IMT
5.-9.10. 2020


FOND-EX
5.-9.10. 2020


WELDING
5.-9.10. 2020


PLASTEX
5.-9.10. 2020


PROFINTECH
5.-9.10. 2020

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště