Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
4.-7.10. 2022

Mezinárodní strojírenský veletrh

Dormer Pramet

 

Společnost Dormer Pramet vznikla spojením společnosti Pramet Tools, českého výrobce destičkových řezných nástrojů, a společnosti Dormer Tools, působící v oblasti monolitních řezných nástrojů.

Společnost Dormer Pramet nabízí komplexní řadu monolitních nástrojů a nástrojů s vyměnitelnými břitovými destičkami pro vrtání, frézování, závitování a soustružení v oblasti obecného strojírenství.

Tato ucelená nabídka umožňuje zákazníkům přístup k široké škále vysoce kvalitních nástrojů a v kombinaci se snadno dostupnými službami tak Dormer Pramet nabízí svým zákazníkům jednoduše spolehlivé řešení.

Nová řada rovinných tangenciálních fréz

Nová řada Pramet tangenciálních čelních fréz a destiček pro těžké hrubování uceluje již tak široký sortiment těžkého obrábění. Důležitým doplňkem do sortimentu je tangenciální uchycení robustních oboustranných destiček, které zajišťuje vysoce tuhé upnutí. To vede k dobré rázové pevnosti a cenově efektivnímu obrábění vzhledem k vysoké rychlosti posuvu a možnostem hloubky řezu.

Při použití s frézou Pramet S60LN15C s úhlem nastavení 60° jsou tangenciální destičky LNEX vhodné pro čelní frézování litiny a oceli v podmínkách těžkého obrábění. Tato řada destiček je vhodná pro velké obrobky, jako jsou velké odlitky a výkovky, zejména pro energetický a lodní průmysl.

Rozšíření Dormer sortimentu

Již tak bohatý sortiment značky Dormer byl rozšířen o nové karbidové závitovací a technické frézy, které doplňují monolitní sortiment pro všeobecné obrábění.

Komplexní sortiment závitovacích fréz nabízí neobyčejně spolehlivé a univerzální řešení pro proces frézování závitů. Jsou vhodné pro obrábění většiny materiálů, včetně oceli, nerezové oceli, titanu, niklu, mědi, hliníku a plastů. Povlak Alcrona Pro a karbidový substrát poskytují houževnatou strukturu odolnou proti opotřebení, zajišťují tak bezpečnost a spolehlivost, vyšší výkon a delší životnost nástroje.

Nové technické frézy, které jsou k dostání v širokém provedení a tvarech, pak zákazníkům nabízejí řadu možností pro obrábění různých druhů materiálů včetně tvrzené oceli, neželezných materiálů a plastů.

Skupina fréz AD

Do naší již tak široké skupiny AD výrobků značky Pramet jsme přidali novou řadu univerzálních 90° fréz pro produktivní frézování menších průměrů. Doplnili jsme i sortiment destiček o řadu nových rádiusů 0,4 – 5,0 a geometrii HF pro frézování vysokými posuvy. Vznikl tak kompletní sortiment destiček ADMX/ADEX 16 pro produktivní frézování do rohu.

Destička ADMX07 – součást sortimentu Pramet – nabízí průměry až do min. 10 mm pro nejrůznější aplikace a materiály. Destička se dodává ve třech velikostech poloměru – 0,2, 0,4 a 0,8 mm – a představuje tak optimální tvar řezné hrany pro hladký chod.

ADMX07 dále posiluje naše stávající řady ADMX11 a ADMX16. Populární destička ADMX11 má vysoce pozitivní geometrii pro nižší výkon stroje a speciálně tvarovaný utvářeč pro snadné a rychlé odvádění třísek, což vede k plynulejšímu provozu.

ADMX11 je univerzální řešení pro ocel, nerezovou ocel, litinu, titan, nikl, měď a hliník a nabízí kvalitní povrchovou úpravu součástí. 

Pro více informací o našich monolitních nástrojích a nástrojích s vyměnitelnými břitovými destičkami a o službách kontaktujte obchodní oddělení Dormer Pramet na tel. +420 583 381 111 nebo navštivte naše nové webové stránky www.dormerpramet.com

Datum: 10.6.2015 14:15:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště