Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Dlouhotočný automat - Zlatá medaile pro firmu TAJMAC - ZPS

 

Zlatou medaili obdržel na Mezinárodním strojírenském veletrhu dlouhotočný automat Manurhin KMX 816 CLEVER z produkce TAJMAC-ZPS, a.s. Stroj je určen pro produktivní obrábění součástí z tyče o maximálním průměru 16 mm (volitelně až 20 mm).

„Stroj je standardně vybaven dvěma elektrovřeteny s maximálními otáčkami 12 000 otáček za minutu a rotačním vodícím pouzdrem synchronizovaným s hlavním vřetenem. Osm lineárních řízených os (X1, Y1, U1, V1, Z1, Z3, X2 a Z2) a dvě rotační osy (C1, C2) umožňují obrábět velmi produktivně i složité dílce. Díky dvěma nezávislým křížovým suportům u vodícího pouzdra může stroj soustružením hrubovat i dokončovat zároveň a souběžně provádět osové operace na obou dvou vřetenech. Může tedy pracovat až čtyřmi nástroji současně,“ popsal stroj ředitel divize Manurhin Tomáš Dederle.

Zařízení je vybaveno nejnovějším CNC řídicím systémem od japonské firmy FANUC s barevnou 10,4 “ obrazovkou umožňuje obsluze snadné programování v kódu ISO. Veškeré ovládání probíhá v českém jazyce. Přenos programu z počítače je možný komfortně prostřednictvím USB, PCMCIA karty rozhraní RS 232 nebo ethernetu.  Oceněný stroj vyžaduje přívod vzduchu o tlaku 6 barů a jednorázový průtok 330 l/min pro funkci vyfukování sekundárního vřetene. Vzduchem je dále ovládáno například upínání, odebírání obrobků či podavač tyčí. Mazání je automatické – lineární vedení jsou domazávána automatickým dávkovačem. Jednoduchá údržba je zajištěna snadnou dostupností nádrže mazání v otevřené, pro obsluhu snadno viditelné, boční části stroje.

„Stroj je vybaven na obou křížových deskách u vodícího pouzdra poháněnými nástroji. To znamená, že může současně frézovat paralelní plochy, případně proti sobě kolmo vrtat. Křížová ososvá nástrojová deska je také vybavena poháněnými nástroji, což umožňuje mimoosé vrtání. Zdvih vřeteníku lze využít pro soustružení až 220 mm dlouhých dílců na jedno upnutí. Dílce nad 160 mm je možné volitelně vyvádět i skrz sekundární vřeteno. Délka obrobku je u tohoto typů strojů omezena v podstatě pouze délkou tyče. Stroj je dodáván s automatickým podavačem minimálně třímetrových tyčí s odměřováním a se zásobníkem tyčí. Snadná instalace nástrojů na nástrojových deskách umožňuje úspěšné použití  tohoto stroje pro série počínaje řadově stovkami kusů,“ doplnil ředitel.

Pneumaticky ovládaná lopatka je řízena M-funkcí. Rameno je seřiditelné a umožňuje odebírání obrobků z hlavního i sekundárního vřetene, a to podle potřeby obsluhy. Lopatka se používá pro dílce do délky 160 mm. Delší dílce je možno vyvádět skrz sekundární vřeteno. Lopatku lze upravit podle typu dílce. Firma nabízí i univerzální pásový dopravník pro běžné třísky, případně hrablový pro drobné třísky, jako například mosaz. Vhodná volba dopravníku může výrazně usnadnit obsluhu a údržbu stroje. Dopravník obsahuje nádrž na chladicí kapalinu a čerpadlo chlazení.

Dlouhotočný automat Manurhin KMX 816 CLEVER  může mít každý ze suportů vybaven poháněnými nástroji. Dva boční suproty u vodicího pouzdra jsou osazené převodovkami se 4+4 poháněnými  vřetýnky pro kleštiny ER 16 pro 7000 otáček – všechny polohy. Osový nástrojový suport může být volitelně osazen až 3 poháněnými nástroji proti hlavnímu a 3 poháněnými nástroji proti vedlejšímu. Používají se kleštiny ER 16 a až 10 000 otáček. Obě elektrovřetena jsou v případě osazení  poháněnými nástroji dovybaveny C osami.  Rozměry stroje jsou 2000x1280x1740 mm a hmotnost stroje 3200 kg.

Společnost TAJMAC-ZPS, a.s. je plně integrovaná a vyspělá mezinárodní společnost s dlouholetou tradicí a s vysokou úrovní know-how.

Datum: 18.9.2015 20:45:00

Současně také

Transport a Logistika
8.-12.11. 2021


ENVITECH
8.-12.11. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště