Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Desítka firem v expozici Helios Packaging Live

 

V expozici HELIOS PACKAGING LIVE v pavilonu Z se prezentuje desítka firem, které se na tomto projektu podílejí. Lidé si tak mohou na jednom místě prohlédnout, jak širokou škálu zařízení od firem zabývajících se různou produkcí potřebuje moderní balicí linka.


Patří k nim ONDRÁŠEK INK-JET SYSTEM spol. s r.o. Firma vznikla před téměř 20 lety a stala se jedním z největších dodavatelů špičkové techniky pro označování výrobků ve všech výrobních oborech v ČR a SR. Hlavní činností firmy je prodej popisovacích zařízení francouzské firmy Markem Imaje a prezentuje veškerý potisk baleného zboží čárovými kódy, šarží výroby, logy partnerů a dalšími proměnnými parametry, tiskárny 9410 a U2 pro tisk na karton. Kromě tiskáren Markem Imaje představuje také inkjetovou tiskárnu Xanté Excelagraphix 4200P, disponující technologií MemjetWaterfall. Zařízení umožňuje mj. potisk souvislých kartonových obalů v metrové šířce. Skupinové balení či speciální obaly na palety v plené barevnosti tak nejsou hudbou budoucnosti, ale reálnou možností. Každá vytištěná krabice může být originál a to bez zvýšených nákladů. Tato firma má expozici i v pavilonu E.

Společnost ARC-Robotics s.r.o. je systémovým integrátorem společnosti FANUC Robotics Czech s.r.o. Specializuje se na řešení průmyslových aplikací jako celku a zastává názor, že není důležité znát nosnost a dosah robota, ale celkovou koncepci, kvalitu naprogramování a efektivitu automatizovaného pracoviště. Firma nabízí široké spektrum robotických aplikací pro veškeré výrobní procesy. Na MSV 2015 představuje dva roboty: Robot LR-Mate 200iD patří k nejnovější generaci servo-elektricky řížených minirobotů nabízejících nejvyšší výkonnost ve své kategorii. Paletizační robot FANUC M-710iC/20L je znám mimořádnou konstrukční spolehlivostí. Celá tato řada robotů používá minimum mechanických komponent a byla navržena s ohledem na zvýšení střední doby mezi poruchami a absolutní minimalizací potřeby náhradních dílů. Štíhlá konstrukce ramena a zápěstí minimalizuje nebezpečí kontaktu se systémovými perifériemi, a umožňuje tak provoz v těsných prostorech.

Další firma TECHNOLOGY s.r.o. přijela do Brna s řadou novinek v oblasti balících strojů. Patří mezi ně plně automatický balící stroj PRATIKA 56 CS, vč. smršťovacího tunelu. Jedná se o nejmodernější stroj pro balení do smrštitelné folie (polyolefin) s ovládacím dotykovým panelem v 8mi jazycích a s možností uložení parametrů výrobků a balení až do 256 programů. Další exponátem v projektu Packaging Live je poloautomatický ovinovací stroj Mytho M TP s motorizovaným předepínáním folie (2 motory) s plynulou regulací 120-350% a s možností uložení až 100 programů.  Stroj je vybaven otevřenou otočnou plošinou pro najetí ručního transpaletu a slouží pro ovinování palet s výrobky stretch fólií.

Ryze česká firma GABEN se specializuje na prodej a servis výpočetní techniky se zaměřením na oblast identifikačních systémů pro výrobní a logistické podniky. Na letošním strojírenském veletrhu představuje průmyslové dotykové displeje s infračervenou dotykovou plochou o velikostech uhlopříček 24“ a 42“, aplikátor RFID etiket a čtecí bránu na paletizačním pracovišti. Využití naleznou zejména na výrobních a balicích linkách, kde je potřeba obsluze zobrazit výrobní dokumentaci, balicí předpisy, informace o nápravě chyb, návody k obsluze, instruktážní videa či jiné dokumenty.

Česká společnost EKOBAL spol s.r.o. je dlouholetým dodavatelem balicí techniky a materiálů. Prezentuje novinku ROTOMATIC LOGO - plně automatický stroj zařazený do dopravních tratí. Konstruktéři jej vyvinuli pro provozy s velmi vysokou kapacitou balení a vysokými nároky na obal, který zaručuje dokonalou fixaci zboží na paletě při minimální spotřebě fólie. Technologie použitá v zařízení ROTOMATIC LOGO je maximálně přizpůsobena k využití reklamních účelů paletového obalu, což jistě ocení všichni ti, co chápou, že nejlevnější reklama může být i obal. V pavilonu Z lze vidět automatické spuštění cyklu balení po najetí palety se zbožím, zabalení palety opatřené reklamním pruhem a vyslání signálu o ukončení balení, přičemž poloha balení je libovolná. Společnost EKOBAL spol. s r.o. se specializuje zejména na technologie paletizačního a skupinového balení nebo na výrobu předepnuté fólie FlexLight, ve kterých udává trend. Produkty jsou vyráběny nejmodernější technologií a díky neustálým inovacím výrobních procesů si firma dokáže udržovat náskok před konkurencí. Ekobal spol. s r.o. se tak dlouhodobě řadí mezi evropské lídry v oblasti balicí techniky.

Společnost Mátl & Bula spol. s r.o. se zabývá službami v oblasti manipulační techniky, výrobou a prodejem hydraulických prvků, těsnění a techniky pro řezání a obrábění stavebních materiálů. Zajišťuje vše od navržení vhodného systému až po dodání a vybavení kvalitní technikou, zaškolení obsluhy záručního a pozáručního servisu. Dodává mimo jiné vozíky Hyundai, například pro obsluhu baliček. Další vystavené vozíky jsou Aisle-Master 20SE irského výrobce Combilift a speciální ručně vedený akumulátorový vozík Combilift WR4, který umí pracovat v režimu čelního i bočního pojezdu. Vybaven je pantografickým výsuvem nosných vidlic pro snadné a bezpečné ukládaní materiálu do regálů.

Společnost FUCHS dnes patří se svými asi 4 200 zaměstnanci v 75 společnostech k největším nezávislým olejářským společnostem na světě. Velice důležitý je i evropský rozměr společnosti - bohaté zkušenosti z celé Evropy. Výrobní sortiment obsahuje vysoce hodnotná maziva pro nejširší oblasti použití, od průmyslové po automobilovou, od stavebnictví až po zemědělství. Na MSV prezentuje maziva Cassida určená pro potravinářský průmysl, která splňují hygienické podmínky do nejnáročnějších provozů.

Rodinná společnost DACHSER podporuje neustálý vývoj nových technologií a inteligentních logistických koncepcí. Celou balicí linku uzavírá v logickém kroku přepravy zboží k zákazníkovi.

Datum: 14.9.2015 15:15:00

Současně také

Transport a Logistika
13.-17.9. 2021


ENVITECH
13.-17.9. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště