Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

DATRON nově představil frézku M8Cube s inovativním řízením DATRON next

 

Německá společnost DATRON představuje na MSV v Brně své CNC obráběcí stroje, vybavené nejnovějším systémem řízení DATRON next. Loni měl na MSV premiéru nejmenší DATRON Neo, letos je to mezi zákazníky oblíbená frézka M8Cube v inovativním provedení. „Základem moderní technologie je velký 24” Multi-Touch displej a s ním spojené dotykové ovládání, jaké známe z tabletů či smartphonů, zobrazující všechny potřebné funkce v podobě dlaždicového designu. Jednoduché ovládání i nízká energetická spotřeba posunuje CNC frézy DATRON do kategorie strojů pro budoucnost,“ říká Jiří Malůš, zástupce firmy DATRON na českém a slovenském trhu.

Kromě již zmíněného jednoduchého ovládání podporuje systém řízení možnost výběru příslušného jazyka podle potřeb uživatele, a to kdykoliv a v jakémkoliv místě v programu. DATRON next informuje uživatele v základním menu o aktivaci funkcí, kterými definuje příkazy, jako zapnutí/vypnutí vakua, otevření/zavření dveří nebo sací hlavice, která se využívá při frézování abrazivních materiálů.  Operátor je schopný spustit frézovací program v několika krocích pomocí přehledných ikon, realistického 3D zobrazení dílce a jiných nástrojů pro lehkou identifikaci různých funkcí stroje.  Na začátku frézovacího procesu je k dispozici funkce CAM asistent, která krok za krokem pomáhá operátorovi zvolit a nahrát program, kontrolovat nástroje, nastavení obrobku, simulaci a frézovat konkrétní dílec.

„Jsem velmi potěšen zájmem o naše stroje. Pocitově byl pro nás letošní ročník nejlepším veletrhem posledních let. Přišli stávající klienti i noví návštěvníci, zejména v úterý, ve středu a ve čtvrtek odpoledne byla výborná účast a viděli jsme i vážný zájem o koupi strojů. Takže jsme spokojení a příští rok opět nebudeme na MSV chybět,“ říká Jiří Malůš.

Firma DATRON působí v 58 zemích světa a má 28 obchodních zástupců ve 36 zemích. V Německu, v místě svého vzniku v Mühltal-Traise a v Darmstadtu, zaměstnává na 250 pracovníků. Na českém a slovenském trhu našla firma DATRON svoje zázemí nejdříve v roce 1995 v Detve u Zvolena, v Česku si pak otevřela druhou základnu v Technologickém parku v Brně, když v roce 2014 vznikla společnost DATRON Technology CZ. Hlavní sortiment tvoří vysokorychlostní CNC obráběcí stroje a CNC frézovací nástroje DATRON, které nacházejí uplatnění ve všech oblastech průmyslové výroby. Jsou určeny pro přesné mikroobrábění a průmyslové frézování hliníku, plastů, nerezové oceli, grafitu, keramiky a prakticky jakéhokoliv neželezného materiálu.

Datum: 9.10.2018 8:45:00

Současně také

Transport a Logistika
8.-12.11. 2021


ENVITECH
8.-12.11. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště