Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
10.-13.10. 2023

Mezinárodní strojírenský veletrh

CZ. TECH Čelákovice.: Výroba a vývoj moderních obráběcích CNC strojů

 

Společnost CZ. TECH Čelákovice se od roku 1994 zabývá stavbou obráběcích strojů, včetně automatizace. Mezi spokojené zákazníky patří: Škoda Auto, Siemens, Česká zbrojovka, Volkswagen, Valeo, Honeywell, Benteler, Ostroj, Novibra, VAG a další.

Letos bude společnost vystavovat novou generaci zarovnávacího stroje ZAH 900 – obráběcí centrum s centrálně umístěným vřetenem pro zarovnání, navrtání a soustružení obou konců obrobku na jedno upnutí. Celková koncepce centra je zaměřena na minimální zástavbové rozměry s maximálním využitím pracovního prostoru. Litinová konstrukce lože, suportů, nástrojových hlav a vřeteníků je základním předpokladem pro celkovou tuhost stroje a trvalou stabilitu procesu v nepřetržitém provozu. Stroj je vybaven čtyřmi suporty s osou X1, Z1 a X2, Z2, které jsou realizovány pomocí lineárního vedení s integrovaným odměřováním Schneeberger. Nejdůležitějším konstrukčním prvkem je koncepce centrálního vřetene, u kterého se podařilo docílit velmi kompaktních rozměrů s hydraulickým upnutím, s vnitřním přimazáváním pomocí olejové mlhy a přesným polohováním. Toto uspořádání umožňuje velmi přesné obrábění hřídelí na jedno upnutí z obou stran.

Stroje s uvedeným principem centrálního vřetene dosahují nejvyšší možné přesnosti v souososti důlků a (házení) soustružených povrchů z obou stran a nelze jí jiným způsobem docílit. Proto jsou uvedená centra velmi žádaná zejména v automobilovém průmyslu při výrobě komponentů převodovek a souvisejících dílců. Další úroveň centra je integrace automatické výměny obrobků, případné sloučení do několika výrobních linek pomocí portálových nakladačů nebo robotů. Pro řízení pracoviště je použita poslední generace systému Siemens ONE.

Vertikální soustružnické centrum EMAG VL2

Konstrukce, která zajišťuje obrovský pokrok ve výkonnosti. Stroje VL řady jsou prostorově úsporné vertikální soustruhy s integrovanou automatizací.

Maximální výkon při nízkých nákladech na obrobek, výkon je založen na vysoce kvalitních komponentech. Všechny soustruhy VL mají tělo stroje vyrobené z MINERALIT® polymerbetonu s prvotřídními tlumicími vlastnostmi, pracovní vřeteno se sběračem, které se pohybuje v osách X a Z s minimálním využitím reakční dobou a revolverem, který zaručuje krátké doby otáčení.

cztech@cztech.cz
www.cztech.cz

 

Datum: 21.6.2022 9:36:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště