Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Korea a Čínská provincie Hebei – Special Guests MSV 2015

 

Na 57. ročníku MSV se výrazně projeví rostoucí zájem o spolupráci s vyspělými ekonomikami východní Asie. Jako speciální host – „Special Guest at MSV 2015“ – se představí průmyslová Korea. V úterý 15. září se na brněnském výstavišti uskuteční konference na téma „Exportní a podnikatelské příležitosti v Korejské republice“. Pořadatelem je Hospodářská komora ČR a mezi přednášejícími budou mj. její prezident Vladimír Dlouhý, ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, velvyslanec Korejské republiky v ČR J.E. Ha Yong, generální ředitel ČEB Karel Bureš nebo generální ředitel EGAP Jan Procházka. Zároveň se na MSV očekává prezentace přibližně dvaceti korejských firem, které přijedou na MSV vůbec poprvé.

Dalším „speciálním hostem“ MSV, která přiblíží svou nabídku spolupráce až na dosah českých a středoevropských partnerů, je čínská provincie Hebei. Oblast na severovýchodě Číny patří k tradičně ekonomicky nejrozvinutějším. Provincie se 73 miliony obyvatel vyprodukovala v roce 2014 HDP ve výši 479 miliard USD, co ji zařadilo na šesté místo v Číně. K tradičním průmyslovým odvětvím patří těžba uhlí a železa, zpracování ropy, sídlí zde významné železárny a ocelárny. Rozvíjí se také textilní průmysl, stavebnictví, chemický průmysl, energetika a potravinářský průmysl. Díky své strategické poloze – Hebei leží u moře a obklopuje metropoli Peking – je také významným transportním a logistickým centrem. Mezinárodní strojírenský veletrh 2015 navštíví delegace zástupců místních průmyslových podniků vedená představiteli provincie Hebei a v pavilonu Z návštěvníci naleznou společnou expozici osmi vystavovatelů z různých oborů – „Hebei Pavillion“.

Dalším „speciálním hostem“ MSV, která přiblíží svou nabídku spolupráce až na dosah českých a středoevropských partnerů, je průmyslová Korea. V úterý 15. září se na brněnském výstavišti uskuteční konference na téma „Exportní a podnikatelské příležitosti v Korejské republice“. Pořadatelem je Hospodářská komora ČR a mezi přednášejícími budou mj. její prezident Vladimír Dlouhý, ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, velvyslanec Korejské republiky v ČR J.E. Ha Yong, generální ředitel ČEB Karel Bureš nebo generální ředitel EGAP Jan Procházka. Zároveň se na MSV očekává prezentace přibližně dvaceti korejských firem, které přijedou na MSV vůbec poprvé.

Zajímavé příležitosti letos přiveze také Japonsko. Vůbec poprvé se na MSV uskuteční  tzv. veletrh naruby – Reverse Exhibition, kde vystavovatelé neprezentují svoji produkci, ale naopak výrobky, které potřebují dodávat. Jednodenní výstavní akce proběhne ve středu 16. září a jejím pořadatelem je japonská vládní agentura JETRO (Japan External TRade Organization) ve spolupráci s Veletrhy Brno a agenturou CzechInvest. Celkem patnáct  japonských firem zde vystaví vzorky součástí, komponentů a materiálů, které hodlají nakupovat od lokálních výrobců, a budou jednat pouze s registrovanými dodavateli a vystavovateli. Agentura JETRO touto cestou podporuje úsilí japonských firem najít lokální dodavatele a snaží se přispět k rozvoji vzájemných obchodních vztahů mezi Japonskem a Českou republikou, potažmo Evropou. Během akce očekává přibližně 130 jednání mezi jednotlivými dodavateli a vystavovateli nebo nákupčími.

Datum: 12.8.2015 10:00:00

Současně také

Transport a Logistika
13.-17.9. 2021


ENVITECH
13.-17.9. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště