Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Čína se představí na letošním MSV ve velkém stylu

 

Účast Číny jako partnerské země MSV 2016 byla po řadě diplomatických jednání schválena čínskou vládou v lednu letošního roku. Čínská strana oznámila účast v Brně jako součást strategie ČLR pro střední a východní Evropu v rámci strategie, tedy v rámci agendy „16 + 1“ - Čína a 16 zemí střední a jihovýchodní Evropy. MSV Brno se stává platformou pro prezentaci Číny v regionu střední Evropy s cílem užší ekonomické spolupráce, umístění investic a budování nové infrastruktury čínskými firmami.

Memorandum o účasti ČLR na MSV na vládní úrovni bylo podepsáno na mezivládní úrovni mezi Ministerstvem průmyslu a obchodu a CCPIT (China Council for Promotion of International Trade) během návštěvy čínského prezidenta Si Tin-pchinga v březnu v Praze. V současné době je Česká republika pro Čínu druhým největším obchodním partnerem ve střední a východní Evropě.

Počátkem srpna byla podepsána v Pekingu dohoda mezi Veletrhy Brno a čínským partnerem CCPIT o čínské účasti na letošním MSV.

Čína se bude prezentovat v oficiálním „Pavilonu Číny“  v hale A1 s účastí provincií a měst Beijing, Shanghai, Zhejiang, Hilongjian, Dalian, Shanxi, Jiangsu, Hebei, Tianjin, Shandon, které představí významné čínské holdingy a technologické firmy, např. Aviation Industry Corporation of China, China Machinery Engineering Corporation, Yanfeng Automotive Interiors of SAIC Motor Corporation, Shanghai Electric, Inesa, Shanghai Rainbow Fish Ocean Technology, Zhejiang CF Moto a Wanxiang Group. Součástí bude účast malých a středních firem z provincie Zhejiang v pavilonu H.

Celková výstavní plocha Číny bude 2.700 – 3.000 m2 s více než 150 vystavovateli a dalšími subjekty, které se na přípravě podílejí. Do Brna přicestuje 30členný organizační tým a 100 osob v rámci  oficiálních delegacích. Organizačním zajištěním celého projektu je pověřena China Chamber for International Commerce (CCIC). Potvrzeným představitelem ČLR bude předseda CCPIT Jiang Zengwei. Bude se jednat o největší účast partnerské země v historii MSV. Kromě slavnostního zahájení čínského pavilonu v pondělí 3/10 dopoledne se v úterý 4/10 uskuteční Česko – čínské průmyslové fórum, B2B jednání s českými partnery a slavnostní Čínský večer.

Čínské firmy se účastnily doposud převážně v takovémto rozsahu průmyslového veletrhu v Hannoveru. Na veletrhu ve střední Evropě se v takovémto rozsahu účastní poprvé.  Vystoupení Číny jako partnerské země MSV dotvrzuje politický a ekonomický rozvoj vztahů mezi oběma zeměmi v posledních letech.

Mezinárodní strojírenský veletrh se uskuteční 3. – 7. října společně se specializovanými veletrhy obrábění (IMT), svařování (WELDING), slévárenství (FOND-EX), plastikářského průmyslu (PLASTEX) a povrchových úprav (PROFINTECH). Pořadatelé očekávají účast 1 600 vystavovatelů, co do rozsahu půjde o největší MSV za posledních pět let.

Datum: 22.8.2016 15:23:00

Současně také

Transport a Logistika
13.-17.9. 2021


ENVITECH
13.-17.9. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště