Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Čína – partnerská země MSV 2016

 

Letos v březnu, během návštěvy čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Česku, bylo navázáno strategické partnerství s českou stranou. Aby bylo možné rozšířit a podpořit toto partnerství, podepsal pan Jiang Zengwei, ředitel CCPIT (China Council for the Promotion of International Trade), s náměstkem ministra průmyslu a obchodu České republiky Jiřím Havlíčkem memorandum o účasti Číny jako partnerská země v roce 2016 na Mezinárodním strojírenském veletrhu. CCPIT následně pověřila čínská vláda organizací vlastní účasti včetně národního pavilonu (A1) ve spolupráci s CCOIC (China Chamber of International Commerce). Doprovodné akce podpoří také CMEC International Exhibition Co.

Jde o vzácnou historickou příležitost spojit národní programy rozvoje průmyslu Made in China 2025 a Průmysl 4.0 v Česku. Status partnerské země posílí bilaterální vztahy v oblasti obchodu a regionální hospodářský růst. Světová ekonomika se v současné době pohybuje po křivolakých cestičkách ke zotavení a stojí na rozcestí, kdy musí využít nových impulsů k růstu namísto těch starých. Průmyslová restrukturalizace a inovativní rozvoj Číny bude i nadále hlavní hnací silou světového hospodářského růstu. Iniciativa Belt a Road navržená Čínou odráží téma naší doby: mír, vývoj a spolupráci win-win. Česká republika je velice silnou průmyslovou zemí hned vedle „Silk Road Economic Belt“ a je také v Číně druhým největším obchodním partnerem v regionu střední a východní Evropy. Není pochyb, že spojení Made in China 2025 a rozvoje Průmyslu 4.0 v České republice bude výrazně posilí vědecké a technologické inovace, výrobní kapacity ve spolupráci a také vzájemný obchod.

Veletrhy jsou velmi významnou platformou pro navazování mezinárodní spolupráce a obchodní matchmaking. Podle Globální asociace veletržního průmyslu (UFI), je MSV třetím největším komplexním průmyslovým veletrh v Evropě a nejvýznamnější v regionu střední a východní Evropy a CCPIT klade velký důraz na účast na této akci.

Čínský národní pavilonu bude umístěn v hale A1 a s výstavní plochou 3900 metrů čtverečních se stane nejrozsáhlejší účastí v historii partnerských zemí na MSV. V pavilonu se představí 75 vystavovatelů z Pekingu, Šanghaje a provincií Tianjin, Zhejiang, Hebei, Jiangsu, Shandong, Heilongjiang, Shaanxi a dalších. Součástí bude účast malých a středních firem z provincie Zhejiang v pavilonu H. Exponáty budou zejména z oborů elektromechanika, zpracování kovů, odlévání, svařování, průmyslová kompozity a technické plastů, oblast povrchových úprav, automatizace a elektronika, energetika a silnoproudá elektrotechnika, dále pak z oblasti lodního stavitelství, letectví a letecké techniky a automobilového průmyslu. Všechny expozice v národním pavilonu budou speciálně označeny tak, aby zdůraznily image čínských podniků a vyspělých průmyslových technologií a produktů.

Mezi vystavovateli je hned několik špičkových konglomerací jako například China Railway, Aviation Industry Corporation of China, China Machinery Engineering Corporation, Yanfeng Automotive Interiors of SAIC Motor Corporation, Shanghai Electric Group, Shanghai Rainbow Fish Ocean Technology, Zhejiang CF Moto Power and Shaanxi Blower Group.

China Railways představí simulátor vysokorychlostní železnice. V Číně je již více než 20 000 kilometrů této dráhy v provozu a tato technologie se vyváží také do Turecka, Ruska či Indonésie. Návštěvníci MSV se tak mohou seznámit s high-end standardy vlakové dopravy v Číně.

Návštěvníci uvidí také Rainbow Fish, první čínskou ponorku schopnou ponoru deset tisíc metrů pod hladinu. Bude vystavena na expozici Shanghai Rainbowfish OCEAN TECHNOLOGY a je vyrobena z martenzitické niklové oceli s extrémně vysokou pevností a v blízké budoucnosti by se měla vydat i na nejhlubší místo na zemi, tedy do Mariánského příkopu.

Kromě vlastních expozic se bude v rámci konceptu Čína – partnerská země MSV 2016 konat také řada doprovodných akcí, jako je vlastní zahajovací ceremoniál, Česko-čínské podnikatelské fórum, B2B setkání, čínská recepce a další. Je to tak univerzální komunikační platforma pro podniky z obou zemí za účelem rozšíření spolupráce a utužení přátelství.

Zahajovací ceremoniál se bude konat v 10: 00-10: 30 hod dne 3. října v pavilonu A1 na brněnském výstavišti. Významní hosté z obou zemí se zúčastní otevření přestřižením pásky a prohlídkou čínského pavilonu. Česko-čínské podnikatelské fórum se bude konat 4.10. od 10 do 17 hodin v pavilonu E2 Téměř 200 lidí z hospodářských komor, z předních průmyslových podniků a médií z obou zemí se zúčastní China Night 4.10. od 18:00 v hotelu Voroněž.

Datum: 2.10.2016 20:30:00

Současně také

Transport a Logistika
13.-17.9. 2021


ENVITECH
13.-17.9. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště