Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
5.-9.10. 2020

Mezinárodní strojírenský veletrh

CIEXPO: Utajená výstava, ale jen na první pohled

 

V pavilonu A1 má českou premiéru unikátní výstava, která na první pohled vypadá velmi nenápadně – tvoří ji bílé panely s černými grafickými prvky a několik potištěných beden, stojících na podlaze. Ale když na grafické prvky namíříte tablet nebo mobilní telefon, vybavený speciální aplikací, začnou se dít divy -  odvíjejí se tu příběhy českých vědců a inovátorů minulosti i současnosti, jsou zde k vidění ikonické české značky i inovativní produkty a technologie. „Reakce na naši výstavu je zatím kladná, lidé jsou překvapení, co to vlastně je a co to všechno umí. Výstava je dobrým příkladem toho, jak lze využít nejnovější technologie ve vzdělávání, aby to současně návštěvníky i bavilo,“ říká na MSV manažer projektu Michael Picka ze studia VR_MUSASHI.

„Interaktivní výstava CZECH INNOVATION EXPO, využívající technologie na bázi augmentované a virtuální reality, vznikla proto, abychom mohli prezentovat sto let České republiky v oblasti inovací v Českých centrech po celém světě a nemuseli převážet obrovskou expozici. Tato výstava se dá odvézt jedním autem anebo lze poslat jenom data na tisk a pak aplikace. Od března jsme s ní byli třikrát v Číně, v Berlíně, teď nás čeká Tokio, New York a další místa,“ dodává Michael Picka.

Návštěvníci se tak mohou v Brně na jednom místě seznámit s životem i vědeckou prací takových osobností, jako byli Otto Wichterle, Josef Sousedík, Josef Ressel, Antonín Holý, Armin Delong, Ludvík Očenášek, Viktor Kaplan, František Křižík nebo Jaroslav Heyrovský. Také mohou nahlédnout na práci současných inovátorů - Miroslava Sedláčka, Bohdana Pomahače, Jana Procházky, Ladislava Říhy, Oldřicha Jirsáka, Zuzany Holubcové, Kateřiny Falk či Daniela Sýkory. Výstava dále nabízí profily ikonických značek Preciosa, KOH-I-NOOR, Škoda, Zetor, Jawa, Baťa a Tatra a představuje i nově vznikající značky a inovativní produkty a technologie, například od firem Linet, Avast, Kiwi.com a dalších. Výstava, na které na první pohled nic není, nabízí mnoho zajímavých informací -  mimo jiné i inovační mapu Česka, na které jsou k dohledání evropská centra excelence České republiky, inovační ekosystém, startupy a inovační firmy, univerzity a pracoviště Akademie věd České republiky a další výzkumné kapacity ČR.

Datum: 3.10.2018 11:10:00

Současně také

IMT
5.-9.10. 2020


FOND-EX
5.-9.10. 2020


WELDING
5.-9.10. 2020


PLASTEX
5.-9.10. 2020


PROFINTECH
5.-9.10. 2020

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště